Po JAV rinkimų universitetai atšaukia egzaminus, studentams teikia psichologinę pagalbą

Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose buvo šokas daugeliui, kurie buvo tikri, kad laimės Hillary Clinton. USA Today apžvelgia,...

Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose buvo šokas daugeliui, kurie buvo tikri, kad laimės Hillary Clinton. USA Today apžvelgia, kaip šis šokas po rinkimų atsispindėjo šalies universitetuose.

Kaip teigia Tenesio universiteto profesorius Glennas Harlanas Reynoldsas, atsakas į šoką buvo universitetus paversti „vaikų darželiais“.

Pavyzdžiui, Mičigano teisės mokyklos universitetas iš karto po rinkimų pranešė apie „porinkiminį rūpesčio savimi renginį“ studentams, kuriame jie mėgavosi suneštinėmis vaišėmis ir žaidimais, tarp kurių buvo ir „spalvinimo knygelės, plastilinas, Lego dėlionės bei muilo burbulai“. Tiesa, kai į tokį kvietimą buvo atkreiptas žiniasklaidos dėmesys, universitetas jį iš savo internetinio puslapio pašalino, tikriausiai išsigandęs, jog žmonės gali pamanyti, kad šio universiteto studentai nesugeba susitvarkyti su stresu kitaip nei žaisdami vaikiškus žaidimus.

Stanfordo universitetas savo studentams ir darbuotojams išsiuntinėjo elektroninius laiškus, patariančius tiems, kurie po rinkimų jaučia „netikrumą, pyktį, nerimą ar baimę“, kreiptis pagalbos į universiteto psichologus. Taip pat pasielgė ir Mičigano universiteto Flinto padalinys.

Pensilvanijos universitetas, kuriame studijavo ir Donaldas Trumpas, savo studentams po rinkimų sukūrė „saugiąją zoną“, kur jie gali nusiraminti kartu su naminiais gyvunėliais ir spalvinimo knygelėmis.

Kornelio universitete studentams suorganizuotas „išsiverkimo“ susitikimas. Jo metu studentai ant plakatų spalvotais rašikliais rašė savo emocijas, taip siekdami psichologinio nusiraminimo. Tuo tarpu universiteto Itakos padalinyje  studentai kartu su dėstytojais vaišinosi nemokamais karštais gėrimais.

Jeilio universitete organizuotas „grupinis rėkimas“. Kanzaso universitetas studentams priminė, jog patiriantieji stresą gali kreiptis ir praleisti laiką su universiteto „terapiniais šunimis“. Daugelyje universitetų po rinkimų buvo atšaukti egzaminai, nes norėta duoti laiko studentams „atsigauti“.

Kaip pastebimi G. H. Reynoldas, jei į rinkimus žvelgiama taip, kad egzistuoja „klaidingas“ kandidatas, kurio pergalė yra „traumuojantis“ įvykis, panašus į Rugsėjo 11-osios išpuolius, ir kuriamos „saugiosios zonos“, tai pasakoma, jog kiekvienas, kuris rėmė šį „klaidingą“ kandidatą, yra mąstantis „ne taip, kaip reikia“.

Nepaisant visų kalbų universitetuose apie „įvairovę“ ir „įtraukimą“, žmonėms, kurie rėmė D. Trumpą (o tokiose valstijose kaip Mičiganas, kur Trumpas laimėjo, jų tikrai turi būti nemažai), vietos universitetų bendruomenėse neatsiranda. Tai ne „įvairovės“, o vienodumo, ne „įtraukimo“, o išskyrimo skatinimas. Nors apsimetama, jog rūpinamasi studentais, ištikrųjų taip įžeidžiami visi likę studentai, kurie rėmė „ne tą kandidatą, kurį reikėjo“.

Parengta pagal USA Today publikaciją


Susiję

Pažangos ideologija 675395217811607128

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2016-11-15 15:41

  Skaitau ir netikiu.

  Toks jausmas, kaip palengvintas Šiaurės Korėjos variantas.

  Reiškia, liberastai nenusiteikę taip lengvai atiduoti valdžią.

  Tik klausimas, kokios dar bus įtrauktos priemonės?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš irgi iškart šitą prisiminiau: https://www.youtube.com/watch?v=JSLnuos5pkw&t=3m51s
   Pagal analogiją su kažkada Lietuvoje platinta idiotiška tolerastų "socialine reklama" - "ar tikrai jie tokie skirtingi?" :D

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2016-11-15 19:24

  joo...Dėkui už straipsnį,jau seniai taip nesijuokiau.Na žinote,bet tas jų jaunimėlis-tiek vyrai,tiek moterys atsiprašant,visiškai be kiaušinių-spalvinimo knygutės,šuniukai.Tai ko čia stebėtis,kai mahometonai, baigia ant galvos užlipti.O tie studentai paskui bus darbuotojai,specialistai,kai kurie gal net dirbs ten,kur įstątymus kuria ir priiminėja...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2016-11-17 14:55

  Nepatikėjau skaitydamas, patikrinau. Originalas skelbia tą patį:
  http://www.usatoday.com/story/opinion/2016/11/14/trump-liberal-college-campuses-michigan-yale-glenn-reynolds-column/93765568/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Beje, tas Pajus (Pie), paminėtas straipsnio pabaigoje, labai daug teisybės pasakė, nors ir "lieviakas" būdamas. Ne tik politika, bet ir (didele dalimi) raudonųjų (NE pagal partijos simbolio spalvą) stovyklos elgesys nulėmė Trumpo pergalę. Beje, mūsų konservatoriais save vadinantiems liberalams labai praverstų tą monologą paklausyti - nors abejoju, ar suveiktų. Na, o Gentvilo liberalams nėra reikalo ką nors keisti - jie turi savo fanatikus, kurie už juos balsuos nepriklausomai nuo nieko, o kitiems jie neįdomūs.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item