Lenkijos vyskupai ir prezidentas Kristų oficialiai pripažino Lenkijos Karaliumi

Šį savaitgalį Krokuvos Dievo Gailestingumo bažnyčioje Lenkijos katalikų vyskupai, dalyvaujant šalies prezidentui Andrzejui Dudai ir daugy...

Šį savaitgalį Krokuvos Dievo Gailestingumo bažnyčioje Lenkijos katalikų vyskupai, dalyvaujant šalies prezidentui Andrzejui Dudai ir daugybei piligrimų, oficialiai paskelbė Jėzų Kristų esant Lenkijos Karaliumi ir pripažino jo valdžią valstybei, jos žmonėms ir politiniams vadovams.

Vėliau šią ceremoniją pakartojo visos šalies vyskupijos ir dauguma parapijų.

Ceremonijos idėja kilo iš kol kas oficialiai nepripažinto apsireiškimo Dievo tarnaitei Rosaliai Zelkovai, kurio metu jos buvo pareikalauta, kad Lenkija pripažintų Jėzų Kristų esant Karaliumi. Tačiau po Antrojo Vatikano susirinkimo šis siūlymas nesulaukė paramos iš vyskupų ir buvo atliktas tik dabar, praėjus daugiau nei 40 metų.

Tačiau socialinis Jėzaus Kristaus karališkumas yra paremtas dogmatinėmis tiesomis apie Kristų ir nėra paprasčiausio privataus apsireiškimo elementas.

Šv, Grigalijus Didysis asmenis, neigiančius Kristų esant kiekvienos valstybės ir viso pasaulio Karaliumi, įvardijo esant eretikais.

Apie socialinį Jėzaus Kristaus karališkumą rašė ir kiti popiežiai. 1925 metais popiežius Pijus XI išleido encikliką Quas Primas, kuria įvedė Viešpaties Jėzaus Kristaus Karaliaus iškilmę. Ji buvo ir tradiciniame liturginiame kalendoriuje iki šiol švenčiama paskutinį spalio mėnesio sekmadienį.

1969 metais popiežius Paulius VI pervadino iškilmę į Jėzaus Kristaus Visatos Valdovo šventę. Naujajame liturginiame kalendoriuje ji perkelta į paskutinį liturginių metų sekmadienį, tarp lapkričio 20 ir 26 dienos.


Susiję

Religija 4408875831626679930

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item