Naujame interviu Benediktas XVI kritikuoja Vokietijos Bažnyčią

Popiežius emeritas Benediktas XVI savo naujame knygos pavidalu pasirodžiusiame interviu išreiškia abejonę dėl Katalikų Bažnyčios Vokietij...

Popiežius emeritas Benediktas XVI savo naujame knygos pavidalu pasirodžiusiame interviu išreiškia abejonę dėl Katalikų Bažnyčios Vokietijoje veikimo.

Benedikto XVI teigimu, vietoje to, kad veiktų kaip Kristaus Nuotaka, kuriai suteikta misija skelbti Jo gerąją naujieną esant bendrystėje su Romos popiežiumi, Vokietijos Bažnyčia yra „nusistovėjusi ir gerai apmokama katalikybė, pilna katalikų, kurie yra joje įdarbinti ir su Bažnyčia bendrauja tarsi profsąjungų nariai“. 

„Bažnyčia šiems darbuotojams yra tik darbdavys, į kurį jie gali žvelgti kritišku žvilgsniu“, - teigia jis.

Benediktas taip pat pastebėjo, jog Vokietijos Bažnyčia yra turtinga žemiškosiomis gėrybėmis, tačiau tikinčiųjų dalyvavimas religinėse praktikose smunka, nes jos vadovai nesugeba skelbti tiesos.

Biurokratija, kuri buvo sukurta tam, kad padėtų Bažnyčiai vykdyti savo misiją, dabar atsisuko prieš ją pačią, paversdama kunigus labiau administratoriais nei ganytojais. „Tai yra grėsmė Bažnyčiai Vokietijoje: kad ji turi per daug apmokamų darbuotojų ir yra sudaryta iš nedvasingos biurokratijos“, - teigia popiežius emeritas.

Kalbėdamas apie savo gimtąją šalį, Benediktas išreiškė nusivylimą: „Mane liūdina ši situacija, šis pinigų perteklius ir iš jo kylantis kartėlis bei pagieža, kurios kupini Vokietijos intelektualiniai sluoksniai.“

Parengta pagal Lifesitenews.com informaciją


Susiję

Religija 1691890708005025884

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-10-14 21:00

  Tai ne tik baznycios problema Vokietijoje. Is tos prakeiktos valstybes per amzius nelaimes. Reformacija, bedievystes filosofija (ypac 19 - 20 amziuose), prusiska biurokratija ir prusiskas militarizmas, nacizmas, o dabar - vokieciu iskreipta atgaila uz antrojo karo nusikaltimus atmiestas racionalusis progresyvizmas ir ekonominis kolonijalizmas. Ir viskas per gerai organizuota prota. Ju net romantizmas nuo Vagnerio ir Nyces iki Hitlerio buvo apgalvotas neromantiskas.. Kaip ir kokio vokiecius mylejusio Lenino - romantisko idealisto negailestinga zudiko sirdimi. Pastebekim, Putinui didziule itaka irgi padare vokieciu kultura.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2016-10-17 22:39

  Reiktų nepamiršti, kad Vokietija - vis dar okupuotas kraštas...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Neteisinga Josephą Ratzingerį vadinti "popiežiumi emeritu". Tai jo paties išgalvota naujovė, neturinti precedento Bažnyčioje. Jis juk atsisakė popiežystės.
  Šitaip keliama sumaištis ir tikintieji verčiami galvoti, kad neva šiandien turime du popiežius: vieną aktyvų, kitą kontempliatyvų.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ir atsistatydinęs popiežius lieka popiežium. Kaip prezidentas kartą ir visiems laikams. O krikščionims tai jau tikrai netrukdo.
  Ratzingeris net yra iškėlęs klausimą, ar Vokietijoje Bažnyčia dar tikinti?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item