Piliečiai ragina Seimą atmesti Prezidentės veto dėl pagalbinio apvaisinimo

Šiandien ryte prie LR Seimo Laisvos visuomenės institutas surengė akciją, kurios metu susirinkę nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ...

Šiandien ryte prie LR Seimo Laisvos visuomenės institutas surengė akciją, kurios metu susirinkę nevyriausybinių organizacijų atstovai ir kiti susirūpinę piliečiai išreiškė žmogaus gyvybę nuo pradėjimo ginančią poziciją. Dalis piketuotojų stovėjo su plakatais, atkreipdami į Parlamentą besirenkančių tautos atstovų, kurie šiandien sprendžia, ar atmesti prezidentės, kuri vetavo birželį priimto Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą, aiškindama savo sprendimą sutarimo šiuo klausimu visuomenėje nebuvimu, dėmesį. 

Svarbu paminėti, kad prieš dvejus metus, rinkiminių debatų metu, prezidentė, paprašyta pasidalinti nuomone apie embrionų šaldymą, atsakė, jog toks elgesys nėra etiškas, o mokslo pažanga turi būti derinama su etiškumu. Deja, savo sprendimu vetuoti tokius tikslus aiškiai deklaruojantį įstatymą, p. Grybauskaitė paneigė savo visai neseniai pareikštus žodžius. Kiti atėję prie Seimo įėjimų dalijo skrajutes, kuriomis raginama atmesti prezidentės veto, pateikiant dabartinį įstatymą ginančius argumentus bei įspėjant, kam gali būti naudingas embrionų šaldymas, su visa pagarba šeimoms, kurios gyvena viltimi vieną dieną sūpuoti naujagimį.

Jeigu prezidentės veto bus atmestas, liks ir įsigalios birželį priimtas įstatymas, o kitu atveju trečiadienį būtų svarstoma dėl įstatymo pataisų.


Susiję

Biopolitika 1333572786945508720

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item