Musulmonų išpuolių JAV sąrašas nuo 2001 m. rugsėjo 11-osios

Skaitytojams pateikiame musulmonų įvykdytų išpuolių Jungtinėse Valstijose sąrašą nuo pat 2001 m. rugsėjo 11-osios. Jis parodo, kad musulm...

Skaitytojams pateikiame musulmonų įvykdytų išpuolių Jungtinėse Valstijose sąrašą nuo pat 2001 m. rugsėjo 11-osios. Jis parodo, kad musulmonų išpuolių gausa nėra vien pastarųjų poros metų bruožas, tai - įsisenėjusi problema JAV. Atkreipiame dėmesį, kad nors sąrašas išsamus, vis dėlto jame pateikiami tik žiniasklaidos plačiau nušviesti išpuoliai ir jis negali būti laikomas pilnu.

2001, rugsėjo 11 – Devyniolika al-Qaeda teroristų užgrobė keturis keleivinius Amerikos lėktuvus ir įvykdo koordinuotą išpuolį JAV teritorijoje. Beveik 200 amerikiečių buvo nužudyti teroristų, užgrobusių American Airlines 77 skrydį ir nuskraidinusių lėktuvą į Pentagoną bei sugriovusį šio vakarinę dalį. Tuo tarpu du kiti lėktuvai, American Airlines 11 ir United Airlines 175, buvo nuskraidinti į šiaurinį ir pietinį Pasaulio prekybos centro bokštus dvynius Niujorke. Abu 110 aukštų bokštai sugriuvo, užmušdami 2750 žmones. Ketvirtasis lėktuvas, United Airlines 93, teroristų buvo nukreiptas į Vašingtoną, tačiau sudužo lauke netoli Šanksvilio, esančio Pensilvanijos valstijoje, užmušdamas 40 keleivių.

2002, vasario 16 – Musulmonai snaiperiai Lee Boydas Malvo ir Johnas Allenas Muhammadas nužudo Keenya Cook Takomoje, Vašingtono valstijoje.

Snaiperiai nužudys dar 21 žmogų nusikaltimų bangoje, nusidriekusioje per visas Jungtines Valstijas:

Kovo 19 d. snaiperiai Tuksone, Arizonoje, golfo pamokos metu nušauna šešiasdešimtmetį Jerry Ray Taylorą;

Rugsėjo 5 d. sužeidžia 55-erių Paulą J. LaRuffą Klintone, Merilende, savo paties restorano stovėjimo aikštelėje;

Rugsėjo 14 d. sužeidžia 22-ejų Rupinderį Oberoy prie alkoholinių gėrimų parduotuvės Silver Sprindže, Merilende;

Rugsėjo 15 d. sužeidžia 32-ejų Muhammadą Rashidą prie alkoholinių gėrimų parduotuvės Brandivaine, Merilende;

Rugsėjo 21 d. – nužudo 41-erių Millioną A. Woldemariamą prie alkoholinių gėrimų parduotuvės netoli Atlantos, Džordžijoje, taip pat nužudo Claudine Lee Parker (52) ir Kellie Adams (24) prie alkoholinių gerimų parduotuvės Montgomeryje, Alabamoje;

Rugsėjo 23 d. nužudo Hong Im Ballenger (45) už grožio prekių parduotuvės Baton Ruže, Luizianoje, taip pat nužudo Jamesą D. Martiną (55) už parduotuvės Vytone, Luizianoje;

Spalio 3 d. nušauna Jamesą L. Buchananą (39), šiam bepjaunant veją netoli mašinų pardavimo aikštelės Vaitflinte, Merilende. Tą pačia dieną nužudomas ir Premkumaasr A. Walekaras (54), šiam besipilant benziną degalinėje Aspen Hile, Merilende. Snaiperiai nužudo ir Sarah Ramos (34), jai besėdint prie prekybos centro Silver Sprindže, Merilende. Jie taip pat nušauna Lori Lewis Rivera (25) degalinėje Kensingtone, Merilende. Eidama per gatvę Vašingtone nušaunama ir Pascal Charlot (72);

Spalio 7 d. – snaiperiai sužeidžia trylikametį Irana Browna prie Nejamin Tasker vidurinės mokyklos Bovije, Merilende;

Spalio 9 d. nužudo Vietnamo karo veteraną Deaną H. Meyersą (53), kol šis pilasi benziną degalinėje Manase, Virdžinijoje;

Spalio 11 d. nužudo Kennethą H. Bridgesą, šiam besipilant benziną degalinėje netoli Masaponakso, Virdžinijoje;

Spalio 14 d. – nušauna Lindą Franklin (47) Home Depot stovėjimo aikštelėje Fols Čerče, Virdžinijoje;

Spalio 19 d. mašinų stovėjimo aikštelėje sužeidžia Jeffrey Hopper (37), šiam su žmona einant į restoraną  Ašlande, Virdžinijoje;

Spalio 22 d. nužudo Conradą E. Johnsoną (35), autobuso vairuotoją, stovintį savo autobuso tarpduryje Aspen Hile, Merilende;

2003, rugpjūčio 6 – musulmonas Saudo Arabijos milionieriaus sūnus Mohammedas Ali Alayedas (23) perpjauna gerklę savo buvusiam draugui žydui Arielui Sellouk, nužudydamas ir beveik nupjaudamas jam galvą Hiustone, Teksase.

2004, balandžio 15 – Baimindamasis, kad jo brolis išžagino jo žmoną, musulmonas Ismailas Peltekas nužudo savo žmoną plaktuku ir užpuola savo 22-iejų ir 4-erių metų dukteris peiliu. Peltekas (41) sakė tyrėjams: „Bijojau, kad mano šeimos garbė buvo nuplėšta.“ Jis sakėsi puolęs ketverių metų dukrą, nes nerimavo, kad ši buvo „suteršta“ ginekologinio patikrinimo metu. Abi dukterys patyrė kaukuolių lūžius. Tyrėjams paklausus, jei šis turėtų progą vėl nužudyti savo šeimą, ar padarytų tai, šis atsakė „moterišką šeimos pusę, taip, vyriškos - ne.“

2005, sausis – Imigrantas iš Somalio Mustafa Mohamedas (30) įsibrauna į senelių namus Aleksandrijoje, Virdžinijoje, ir sužeidžia šešis gyventojus.

2006, kovo 3 – Iranietis Mohamedas Reza Taher-azaras, norėdamas „atkeršyti už musulmonų mirtis pasaulyje“ ir „nubausti“ JAV vyriausybę, sąmoningai padaro avariją ir sužeidžia devynis žmones savo sportine mašina studentų miestelyje Šiaurės Karolinos universitete Chappel Hill.

2006, birželio 16 – Žydas Paulas Schrumas (62) nužudomas musulmono Mujtabos Rabbani Jabbaro (24) prie kino teatro žydų kvartale Baltimore, Merilende.

2006, birželio 25 – Michaelas Julius Fordas, 22-iejų metų vaikinas, atsivertęs į islamą, nušauna penkis žmones Denveryje, Kolorade. Aiškindamas savo motyvus, vyras teigia, kad tai buvo „Alacho pasirinkimas“.

2006, liepos 28 – Pakistanietis Naveedas Afzalas Haq šaudo į šešias moteris, vieną nužudydamas, Sietlo Žydų federacijos pastate.

2008, sausio 1 – Egipte gimęs taksi vairuotojas Yaseras Saidas nušauna dvi savo dukteris Irvinge, Teksase, nes šios susitikinėjo ne su musulmonais vaikinais. Dukterys pabėgo iš namų savaite anksčiau, bijodamos, kad tėvas jas užmuš.

2008, liepos 6 – Pakistanietis Chaury Rashidas (56) pasmaugia savo 25-erių dukterį Jonesbore, Džordžijoje, šiai pasakius, kad ji nebenori iš anksto sutartos santuokos. Policija sakė, kad dukra Sandela Kanwal susiginčijo su tėvu dėl suplanuotos santuokos su vyru iš Čikagos, kol galiausiai tėvas ją pasmaugė.

2009, vasario 12 – Paskistanietis Syedas Hassanas nukirto galvą savo žmonai po to, kai ji užpildė skyrybų dokumentus. Hassanas buvo pirmosios Amerikos musulmonų televizijos, transliuotos angliškai, generalinis direktorius. Jo žmonos kūnas rastas televizijos studijoje. Kai vyras buvo suimtas, jis teigė jautęs „nenusakomą palengvėjimą“, kai moterį nužudė.

2009, birželio 1 – Abdulhakimas Mujahidas Muhammadas – atsivertėlis į islamą, kuris vyko į Jemeną ir buvo deportuotas iš JAV dėl pasibaigusios vizos – susišaudyme apšaudo JAV karius, vieną nužudydamas ir dar vieną sužeisdamas. Kai buvo suimtas, Muhammadas paaiškino, kad jis planavo nužudyti tiek kareivių, kiek pajėgs, ir kad užduotis jam buvo duota teroristinės organizacijos al-Qaeda.

2009, lapkritis – Irake gimęs musulmonas Falehas Hassanas Almaleki (48) sąmoningai partrenkia savo dukterį dėl to, kad ši tapo „pernelyg vakarietiška“. Jis taip pat užpuolė dukros vaikino motiną. 

2009, lapkričio 5 – Musulmonas Nidalas Malikas Hassanas, kariuomenės psichiatras, mirtinai sušaudo 13 žmonių ir dar 30 sužeidžia Fort Hood, Teksase.

2009, gruodžio 4 – Musulmonas absolventas iš Saudo Arabijos Abdulsalamas S. Al-Zahrani nuduria savo nemusulmoną islamo studijų profesorių Richardą T. Antouną, norėdamas atkeršyti už „persekiojamus“ musulmonus. Vienas iš jo kambariokų sakė: „Jis visą laiką šūkaliojo arabiškai, grasino, įžeidinėjo savo šalį be jokios priežasties.“

2010, balandžio 14 – Atsivertęs musulmonas Jamesas A. Larry (33), supykęs, kad jo šeima nenori atsiversti į islamą, nužudo savo motiną, nėščią žmoną, mažametį sūnų ir dvi dukterėčias Marquette Parke, Ilinojuje. Jis nuteisiamas dėl žmogžudysčių, bandymo nužudyti ir sąmoningo negimusio vaiko nužudymo. „Jis buvo nepatenkintas dėl savo žmonos ir šeimos – jis jautėsi negerbiamas, kad jie neprisijungia prie jo religijos,“, teigė valstybės advokato padėjėjas Jimas McKay. „Nesvarbu, ar jie buvo jauni, ar seni, besilaukiantys ar ne. Jis norėjo jų mirties.“ Larry taip pat šovė į veidą savo trylikamečiui sūnėnui, tačiau berniukas išgyveno. Kai vyras buvo suimtas, jis pasakė pareigūnams, kad Alachas liepęs jam užmušti savo šeimą. Pagal policijos ataskaitą, jis kartojo: „kad tik būčiau turėjęs daugiau kulkų, kad tik būčiau turėjęs daugiau kulkų.“

2011, balandžio 30 – Rahimas Abdulas Alfetlawi (46) nušauna savo podukrą į galvą dėl to, kad ši atsisako visiškai paklusti musulmonų tradicijoms.

2011, rugsėjo 11 – Trys žydai buvo rasti Valthame, Masačusetse, perpjautomis gerklėmis. Pareigūnų manymu, už šias žmogžudystes galėjo būti atsakingi Bostono maratono sprogdintojai Tamerlanas Tsarnaevas ir jo jaunesnis brolis, abu musulmonai.

2012, sausio 12 – Jordanijos musulmonas Ali Mahwoodas-Awadas Irsanas (57) su ginklu rankose vijose iranietį medicinos studentą Gelarehą Bagherzadehą, savo dukros draugą, atsivertusį į krikščionybę. Vėliau jis užmušė savo krikščionį žentą, už kurio jo dukra ištekėjo be jo leidimo.

2013, vasario 7 – Yusufas Ibrahimas (28) nušovė du koptų krikščionis ir nukirto jiems galvas Buena Vistoje, Naujajame Džersyje. Prieš palaidodamas kūnus galiniame apleisto namo kieme vyras nukirto savo aukoms rankas, imituodamas žodžius Korane.

2013, kovo 31 – Reshadas Riddle įžengia į Aštanbulo (Ohajus) bažnyčią ir mirtinai nušauna savo tėvą po Velykų šventimo. Po šaudymo, sako liudininkai, jis vaikščiojo po bažnyčią laikydamas ginklą ir šaukdamas, kad žudynės buvo „Alacho valia“.

2013, balandžio 4 – Atsivertėlis musulmonas Daymondas Agnew (34) įžengė į Ace Hardware parduotuvę su „Alacho misija padėti žmonems“ ir mirtinai 17 kartų subadė darbuotoją Danielį Josephą Stone.

2013, balandžio 15 – Musulmonai broliai čečėnai Dzhokharas Tsarnaevas ir Tamerlanas Tsarnaevas detonuoja dvi bombas Bostono maratono metu, nužudydami tris žmones ir sužeisdami 264. Po sprogdinimo jie nužudė pareigūną, pavogė automobilį ir susišaudė su policija.

2014, balandžio 27 – 30-metis musulmonas Ali Muhammadas Brownas apkaltinamas dviejų vyrų nušovimu Sietle ir vieno vyro nužudymu Naujajame Džersyje. Liudininkų teigimu, jis sakė, kad žudymai buvo „kerštas“ JAV už jos veiksmus Artimuosiuose Rytuose.

2014, rugsėjo 25 – Altonas Nolenas yra apkaltinamas nukirtęs moteriai galvą Mūrė, Oklahomoje. Kolegos pranešė, kad Nolenas stengėsi atsiversti į islamą. Pranešama, kad jis šūkčiojo „kažkokius arabiškus terminus“ savo išpuolio metu ir buvo susidomėjęs nukirsdinimais.

2015, vasario 14 - Musulmonas Detroite peiliu sužeidžia du žmones, pirmiausia paklausdamas, ar jie nėra musulmonai.

2015, gegužės 3 – Garlande, Teksase, Pamela Geller kartu su Amerikos Laisvės gynimo iniciatyva surengia „nupiešk Mahomedą“ renginį. Eltonas Simpsonas ir Nadiras Soofi iš Fynikso atsiliepia į kvietimą „atkeršyti už pranašą“ ir atvyksta į Garlandą, kur, susišaudymo metu, bandydami patekti į pastatą, yra nušaunami apsaugininko. Išpuolio metu apsaugininkas buvo sužeistas.

2015, gegužės 5 - Du musulmonai Garlando mieste užpuola islamą kritikuojančios konferencijos dalyvius ir sužeidžia vieną žmogų.

2015, liepos 16 – Keturi JAV jūrų laivyno kariai nušaunami išpuolio metu jūrų laivyno patalpose Čatanogoje, Tenesyje. Čatanogos meras Andy Berke paskelbė, kad iš viso mirė penki žmonės, įtraukiant ir Kuveite gimusį musulmoną užpuoliką.

2015, lapkričio 4 - Grasindamas nupjauti galvą, pagarbinimus Alachui šaukantis studentas Mercedo mieste esančiame studentų miestelyje sužeidžia 4 studentus.

2015, gruodžio 14 - Šauliai sutuoktiniai 28-erių Syedas Rizwanas Farookas ir metais jaunesnė Tashfeen Malik nušovė 14 žmonių ir sužeidė dar 22 žmonių su negalia centre San Bernardino mieste, Kalifornijoje.

2016, sausio 7 - Filadelfijoje vyras, teigdamas, jog tai daro islamo vardu, nušauna policijos pareigūną.

2016, vasario 11 - Mačete ginkluotas musulmonas, rėkdamas „Allahu Akbar“, nužudo keturis žmones krikščionių valdomame restorane.

2016, birželio 12 - Mažiausiai 50 žmonių žuvo ir dar daugybė buvo sužeista po to, kai į naktinį gėjų klubą Orlando mieste įsiveržė dvejais šautuvais ir mirtininko liemene apsiginklavęs musulmonas Omaras Mateenas ir į klubo lankytojus atidengė atvirą ugnį. Tai daugiausia aukų pareikalavęs teroristinis išpuolis JAV nuo pat 2001 m. rugsėjo 11-osios.

2016, rugpjūčio 20 - Musulmonas Wasilas Farooqui gatvėje peiliu netikėtai puolė ir sužeidė pro šalį einančius vyrą ir moterį. Liudininkų teigimu, vyras šaukė „Allahu Akbar“.

2016, rugpjūčio 20 - Minesotos prekybos centre musulmonas peiliu sužeidė 9 žmones. Liudininkų teigimu, į prekybos centrą įėjęs musulmonas garsiai pagarbino Alachą ir išreiškė paramą Islamo valstybei, o prieš puldamas prekybos centro lankytojus jų klausė, ar jie musulmonai.

2016, rugsėjo 17 - Niujorke ir Naujajame Džersyje nugriaudėjo sprogimai, kai sprogo afgano Ahmado Khano Rahamio padėti sprogmenys. Niujorke sprogimo metu sužeisti 29 žmonės.

Parengta pagal užsienio spaudą


Susiję

Šiaurės Amerika 8692235298680621429

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-09-27 15:55

  :) na va, o sakote, kad jie nesusintegruoja į Vakarų civilizaciją...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2016-09-27 18:55

  Tai, ką daro JAV musulmonų šalyse, šimteriopai pranoksta visus čia paminėtus, ir dar nežinia, kieno įvykdytus, teroro aktus. Bokštų dvynių griuvimas idealiai susmunkant, kas rodo, jog jie susmuko, ne dėl įsirėžusių lėktuvėlių, o nuo sinchronizuotai valdomų sprogmenų. Juk lygiai taip pat idealiai susmuko ir trečias niekam nebereikalingas pastatas, į kurį niekas net ir neįsirėžė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2016-09-27 20:29

   U basta, kokios novyznos! Tu čia šiąnakt susapnavai?

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2016-09-27 20:06

  Nors antrasis cia rasantis sapalioja rusiskas nesamones, tikra tiesa yra ta, kad per pastaruosius 15 metu USA ivykdyta tiek tukstanciu nuzudymu, kuriuose zudikai buvo ateistai arba krikscionys, kad vien auku pavardziu skaitymas uztruktu ne vienerius metus. Pvz. vien Chicago per diena ivykdoma 12-15 nuzudymu. Kiekviena diena. Taip kad pateiktoji informacija s.. verta. Gali buti panaudota nebent kaip irodymas, kad ir tarp musulmonu buna zudiku.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2016-09-27 22:13

   RE: Anonimiškas 2016-09-27 20:06
   Tas antrasis čia rašantis bent jau paaiškino, iš ko tokias išvadas tenka daryti. O tamsta juk plikas-basas su savo "sąmonėm" atrodote.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2016-09-28 12:10

   joo,tai be abejo islamas-taikos religija...Tik niekaip nesuprantu,jeigu Čikagoje kasdien nemusulmonai nužudo 12-15 žmonių,tai sakykite kokio galo dar reikia užsivežti papildomų žudikų,kurie žudo RELIGINIU pagrindu.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2016-09-28 12:14

   Kalbama ne apie tai, kad vietiniai krikščionys ir ateistai nedaro nusikaltimų, bet apie tai, kad krikščionys ir ateistai nedaro nusikaltimų religijos vardu. Vadinasi, kai kalbama apie krikščionis ir ateistus, kalbame apie paprastą nusikalstamumą, o kai apie musulmonus - nusikaltimus, daromus dėl ideologijos/religijos. Todėl priemonės su tuo kovoti turėtų būti kitokios. Be to, kalbama apie tai, kad paprasti nusikaltimai istorijoje visada vykdavo ir vyks, o musulmonų nusikaltimai ne juos pakeičia, bet prisideda kaip nauji nusikaltimai. Todėl nekalbama apie arba/arba, o apie tai, kad musulmonų nusikaltimai tik dar labiau pasunkina ir taip sunkią nusikaltimų realybę. Todėl juos kokybiškai atskirti ir su jais kovoti yra būtina.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2016-09-28 14:05

   o kai ateistas nužudo žmogų tik dėl to, kad nejaučia pagarbos to žmogaus orumui, nes beždžionės anūkui pagarbos jausti negalima, tai nėra nužudymas, susijęs su jo (anti)religiniais įsitikinimais? Ar krikščionio ar žydo įvykdytas sutuoktinės nužudymas iš pavydo nėra nužudymas, padiktuotas krikščionybės arba judaizmo suformuoto ypatingo monogaminio požiūrio į santuoką ir santuokinį ryšį? Ar krikščionio įvykdytas savo sūnaus ar dukros užpuolimas, sužeidimas ar net nužudymas tik dėl to, kad šie yra homoseksualūs, gali būti traktuojami kaip krikščionybės nežmoniškumo įrodymas? Kaip galima tokiu atveju kaltinti islamą, neliepiantį nužudyti savo dukters už atsisakymą tekėti paliepus, už kvailo ir pikto tikinčiojo žudiko veiksmus? Jau nekalbu apie čia paminėtus atvejus, kurie apskritai vargu ar turi ką nors bendra su islamu, išskyrus žudiko formalų priklausymą religinei bendruomenei. Net straipsniokas pavadintas - "musulmonų išpuolių sąrašas". Krikščionių arba ateistų sąrašas būtų neabejotinai įspūdingesnis. Ar tai ką nors reikštų?

   Panaikinti
  5. Galvojau, kada gi prasidės tolerastiniai kliedesiai apie pederastų skriaudimą beigi šiaip "heit kraim" - ir štai prašom! Juokingiausia, kad tolerastikų godojami alach-babachai jiems patiems jokių šiltų jausmų nepuoselėja. Kuo tikriausia meilė be atsako. :D

   Panaikinti
  6. anonimiškui 2016-09-28 14:05
   gal turit kokių konkrečių pavyzdžių, kur krikščionis žudydamas savo homoseksualią dukrą šaukė „Gloria in excelsis Deo" ar ateistas pjaudamas galvą - „Materija yra didelė" ?

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2016-09-28 14:13

  A full 13 percent of all homicides are spousal murders, and jealousy is overwhelmingly the leading cause.

  https://www.nytimes.com/books/first/b/buss-passion.html

  didžiausi islamo autoritetai paskelbė, kad nekaltų asmenų kraują pralieję religiniai islamo fanatikai keliaus tiesiai į pragarą ir nėra jiems pateisinimo islamo mokyme.

  Man asmeniškai islamas atrodo nemalonus, primityvus, nežmoniškas ir žiaurus. Tai mano subjektyvūs įspūdžiai. Bet taip primityviai veikti kaip kad čia rašinėjama tai yra tikra gėda.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item