Apklausa: naująjį Darbo kodeksą teigiamai vertina vos 4,1 proc. Lietuvos gyventojų

Seimo priimtas naujasis Darbo kodeksas Lietuvos gyventojų nedžiugina. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ duomenim...


Seimo priimtas naujasis Darbo kodeksas Lietuvos gyventojų nedžiugina. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ duomenimis, 65 proc. respondentų naują kodeksą vertina neigiamai ar greičiau neigiamai.

Tai būdinga visų partijų elektoratui, tačiau daugiau socialdemokratų ir Lenkų rinkimų akcijos rinkėjų buvo abejojantys.

Apklausa buvo atlikta 2016 m. liepos 1–10 dienomis, ji atlikta „Vilmorus“ sumanymu. Iš viso apklausos metu apklausti 1005 respondentai.

„Darbo kodeksas vertinamas labai negatyviai liepos mėnesio duomenimis“, – sako Vladas Gaidys.

Darbo kodeksas Seime priimtas 2016 m. birželio 21 dieną. Prezidentė Dalia Grybauskaitė jį pavadino stokojančiu socialinio jautrumo, grąžino svarstyti pakartotinai ir pateikė savo siūlymus.

Parlamentas D. Grybauskaitės veto atmetė. Šiuo metu Seime svarstoma į naują kodeksą inkorporuoti keletą prezidentės siūlymų.

Neigiamai ar greičiau neigiamai vertina 65 proc.

Remiantis „Vilmorus“ apklausa, palankiai Darbo kodeksą vertina 1,4 proc. žmonių, greičiau palankiai – 2,7 proc.

Nepalankiai Darbo kodeksą vertina 50,7 proc. respondentų, greičiau nepalankiai – 14,2 proc.

Dar 30,9 proc. apklaustų žmonių pasirinko atsakymą „sunku pasakyti“.

Pagal amžių didžiausią neigiamą nusistatymą demonstruoja 40-49 ir 50-59 metų respondentai.

Jaunimas iki 29 metų naują Darbo kodeksą irgi vertina gana neigiamai: taip sakė net 70,4 proc. šio amžiaus apklaustų žmonių. 7,2 proc. šio grupės respondentų naują dokumentą įvertino teigiamai ir 22,4 proc. buvo sunku atsakyti į klausimą.

Vyresnio amžiaus žmonės, tai yra 60-69 metų, taip pat 70 metų ir vyresni, dažniau rinkosi atsakymą „sunku pasakyti“.

Išskirsčius pagal partijų elektoratus, palankiausiai Darbo kodeksą vertina socialdemokratų rinkėjai. Tai tikriausiai nėra nuostabu, nes būtent Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas ir premjeras Algirdas Butkevičius nuolat pabrėžia šio teisės akto privalumus ir naudą šaliai.

Nepaisant premjero pastangų, teigiamai Darbo kodeksą įvertino 9,1 proc. apklaustų socialdemokratų rėmėjų. 52,4 proc. sakė Darbo kodeksą vertinantys neigiamai ir 38,5 proc. negalėjo aiškiai atsakyti.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų elektoratas į naują kodeksą reagavo dar prasčiau. 63,4 proc. Darbo kodeksą įvertino neigiamai, 5,4 proc. – teigiamai ir 31,3 proc. buvo sunku pasakyti.

Konservatoriai irgi rėmė Darbo kodekso priėmimą, tik vėliau palaikė prezidentės veto, nors aiškiai formulavo, kad atsižvelgs į darbdavių siūlymus vėlesnėmis pataisomis.

Potencialūs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rėmėjai Darbo kodeksą irgi vertino labai prastai. Neigiamai ir greičiau neigiamai pasisakė 74 proc. šios partijos elektorato, teigimai ir greičiau teigimai – 3,3 proc. Dar daliai žmonių (22,8 proc.) atsakyti į klausimą buvo sunku.

Mažiausiai neigiamą nuostatą Darbo kodekso atžvilgiu apklausos metu pademonstravo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos rėmėjai: 50 proc. sakė vertinantys neigiamai/greičiau neigiamai, tiek pat negalėjo į klausimą atsakyti. Teigiamų įvertinimų nebuvo.



Susiję

Ekonomika 6875542915990526062
item