Popiežius Pranciškus pasmerkė lytinį vaikų švietimą

Antradienį, rugpjūčio 2-ąją, paskelbtoje ataskaitoje apie susitikimą su Lenkijos vyskupais popiežius Pranciškus apgailestauja, jog „moky...


Antradienį, rugpjūčio 2-ąją, paskelbtoje ataskaitoje apie susitikimą su Lenkijos vyskupais popiežius Pranciškus apgailestauja, jog „mokykloje mes mokome vaikus – vaikus! – kad kiekvienas gali pasirinkti lytį“.

Šis pokalbis vyko trečiadienį, liepos 27-ąją, kai pontifikas Krokuvoje pradėjo savo penkių dienų vizitą. Popiežius mano, kad „mes gyvename laikotarpiu, kai siekiama sunaikinti žmogų kaip Dievo paveikslą“.

Ataskaitoje kritikuojami veikalai, kuriuos parengė „žmonės ir institucijos, skiriančios pinigų“, bet daugiau detalių nepateikiama. Pasak jo, šie darbai yra „ideologinė kolonizacija“, remiama „labai įtakingų šalių“. Kurias šalis jis turi omeny, nepatikslinama. „Tai baisu“, – popiežius neslepia savo susirūpinimo.

„Tai – nuodėmės prieš Dievą Kūrėją era“

„Kolonizacijos“ idėja jo kalbose nėra nauja – 2015 metų kelionėje po Azijos šalis popiežius apie tai jau buvo užsiminęs.

Savo pokalbio Krokuvoje metu popiežius Pranciškus pacitavo ir savo pirmtaką popiežių Benediktą XVI, gyvenantį Vatikane. „Jis man ne kartą yra sakęs: ‚Jūsų Šventenybe, tai – yra nuodėmės prieš Dievą Kūrėją laikas. [...] Dievas sukūrė vyrą ir moterį. Dievas sukūrė būtent tokį pasaulį, o mes darome priešingai‘.“

Lemonde.fr vertė Ramutė Bingelienė

Susiję

Religija 7397860630021997277

Rašyti komentarą

 1. Hmm... Įvairūs komentatoriai įdomių dalykų užrodė - pvz. kad oficialiame pranešime apie tai kažkodėl nekalbama (http://lt.radiovaticana.va/news/2016/08/02/popie%C5%BEiaus_pokalbis_su_lenkijos_vyskupais_krokuvos_katedroje/1248870) ir kad Vatikano siūloma vaikų lytinio švietimo programa tokia... kaip čia pasakius... savotiška (https://www.lifesitenews.com/news/vatican-releases-explicit-sex-ed-for-teens-that-leaves-aside-parents-and-mo). Tai kelia šiokių tokių abejonių dėl to pasmerkimo tikrumo.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pikc perlenkiat lazda su savo pranoja visur matyti "homokomjaunuolius" ir antipatija mano Popiežiui.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. 1. "savo pranoja visur matyti "homokomjaunuolius"" - įdomi pastaba, atsižvelgiant į tai, kad apie juos mano komentare apskritai kalbos nebuvo. :)
   2. "antipatija mano Popiežiui" - negaliu ginčytis - komuniagoms išties jaučiu antipatiją. Vis dėlto, šiuo atveju aš tiesiog pateikiau porą (net ne mano rastų) nuorodų. Taigi, logiška būtų diskutuoti dėl tuose šaltiniuose pateiktos info, o ne aiškinti apie "antipatijas" ir "lazdos perlenkimus", ne? ;)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item