Krašto apsaugos ministras ir gynybos ekspertai: 2 proc. BVP gynybai – ne riba

Lietuva, reaguodama į Rusijos veiksmus Rytų Ukrainoje ir nuolat eskaluojamą karinį aktyvumą Baltijos jūros regione, šiemet pateko į geri...


Lietuva, reaguodama į Rusijos veiksmus Rytų Ukrainoje ir nuolat eskaluojamą karinį aktyvumą Baltijos jūros regione, šiemet pateko į geriausiai gynybą finansuojančių NATO šalių dešimtuką. Lietuva devinta, nors dar pernai buvo dešimčia pozicijų žemiau. Šią savaitę Lietuva pasirašė sutartį su Vokietija dėl brangiausio per Nepriklausomybės metus kariuomenės pirkinio. Sandorio vertė 386 mln. eurų.

Brangiausias, tačiau moderniausias ir pagal Lietuvos reikalavimus pagamintas pirkinys. Tokios bus ratuotos pėstininkų kovos mašinos Boxer. Kol kas jų turi tik Vokietija ir Nyderlandai, mūsų šalis bus trečioji įsigijusi. 30 milimetrų pabūklu, kulkosvaidžiais ir raketomis aprūpinta technika priešų sunkiąją ginkluotę gebės naikinti 4 km atstumu. Pirmieji keturi vilkai – taip Lietuva pavadino savo naujausią pirkinį, – kariuomenę pasieks jau kitų metų pabaigoje, o iki 2021-ųjų du batalionai –Algirdo ir Birutės – sudarantys greitojo reagavimo pajėgų pagrindą, bus papildyti 88 kovos mašinomis. Bus praplėsta ir infrastruktūra, atsiras remonto bazės. 

„Tokių dalinių, kurie gali manevruoti mūšio lauke, labai greitai keisti mūšio pozicijas, ir su tokiomis ugnies sistemomis niekada neturėjome Lietuvos kariuomenėje. Tai yra milžiniškas žingsnis į priekį“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas Vytautas Jonas Žukas.

Tačiau tai tik vienas iš didesnių Lietuvos kariuomenės pirkinių. Pastaruosius kelerius metus kariuomenė ypač intensyviai modernizuoja pajėgas ir įsigyja naujos technikos.

Birželį į Lietuvą atkeliavo pirmosios iš Vokietijos pirktos savaeigės haubicos, kurios taikinius gali naikinti iki 40 km atstumu, kitos Lietuvą pasieks 2019-iais. Kartu su haubicomis nupirkta šarvuočių ir evakuacijos tankų, bus apmokyti šios technikos specialistai, operacijų planavimo karininkai. Iš Jungtinių Valstijų perkama papildomai vidutinio nuotolio prieštankinės valdomų raketų sistemos „Javelin“, iš Lenkijos įsigyta artimojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemų GROM, pėstininkai, žvalgybos padaliniai bus aprūpinti bepiločiais orlaiviais. Perkami ilgojo nuotolio radarai, ši sistema leis greičiau reaguoti ir perspėti apie oro grėsmes, palengvins NATO oro policijos valdymą, užtikrins nepertraukiamą oro erdvės stebėjimą ir kontrolę. Integruotos Karinių jūrų pajėgų ir sienos apsaugos jūros stebėjimo sistemos. Modernizuotos ryšio sistemos laivuose ir Jūros koordinacinio ir gelbėjimo centro ryšio sistemos. O iš Danijos karinių jūrų pajėgų planuojama įsigyti dar vieną patrulinį laivą. Pasak karybos eksperto, ši sritis yra itin svarbi. Nes dažniausiai kalbama apie invaziją sausuma, o pamirštamas pavojus iš jūros.

„Reikėtų mąstyti apie modernią pakrantės apsaugos sistemą, kuri neleistų priplaukti laivams, tai būtų pabūklai, patrankos ar kitokia sistema, kuri galėtų laivus fiksuoti. Jos tikrai egzistuoja, jų yra. Tad mes turėtumėme neužmiršti ir jūrinės dimensijos, ne laivai, bet labiau pakrantės apsaugos, pakrantės artileriniai įtvirtinimai“, – sakė VU TSPMI dėstytojas Deividas Šlekys.

Dar vienas svarbus pirkinys laukia ateityje. Lietuva kol kas yra apsirūpinusi tik artimojo nuotolio oro gynybos sistemomis, o jų neužtenka. Mūsų šalis dar birželį paskelbė, kad pradės derybas su Norvegija dėl vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAM pirkimo. Apie tai, kad reikia stiprinti šio regiono oro gynybą kalba ir NATO vadovybė. Planuose - Baltijos šalių ir Lenkijos bendra vidutinio nuotolio oro gynybos sistema.

„Šarvuota technika atviromis vietomis nejuda be priedangos iš oro atakų. Tarsimės, mūsų dar laukia ilgos derybos. Žiūrėsim, kokias sistemas į Lietuvą atsiveš mūsų sąjungininkai vokiečiai, taip pat, ką patars JAV, tarsimės su partneriais iš Baltijos šalių. Žodžiu darbas vyksta, galvojam apie tai. Tikrai suprantam, kad trumpojo nuotolio oro gynybos sistema yra nepakankama“, – apie saugumo užtikrinimo planus pasakojo Lietuvos kariuomenės vadas.

Net dešimtmetį pagal finansavimą krašto apsaugai tarp NATO šalių Lietuva buvo priešpaskutinė. Tačiau reali grėsmė iš Rytų kaimynės pakeitė politikų nusistatymą. Krašto apsaugos ministras sako, kad iki 2018-ųjų užsibrėžta pagaliau įvykdyti pažadą aljansui ir gynybos biudžetą padidinti iki 2 proc. BVP. Kitąmet krašto apsaugos biudžetas didės iki 725 mln. eurų ir sieks apie 1,8 proc.

Tačiau ministras įsitikinęs – 2 procentai ne riba. Ekspertai sako, Lietuva yra pajėgi turėti iki 3 proc. BVP biudžetą krašto apsaugai. Didindami finansavimą gynybai, mes siunčiame sąjungininkams žinią, kad turime politinės valios, kad įvertiname galimas grėsmes, o perkama technika įrodo, jog mes apie gynybą mąstome ne tik politiškai, bet ir konkrečiais planais, pirkiniais. Be to, siunčiame žinią ir Rusijai.

„Karas tai apskaičiavimas, tai nėra emocija. Apsimoka, neapsimoka? Kiek man reikia panaudoti pajėgų, kad užimčiau tą vietą ir kiek man po to ekonomiškai atsipirks? Šituo atveju, jei mes būsime neįkandamas arba sunkiai suvirškinamas kąsnelis, tai neapsimokės su mumis kariauti“, – teigė ginkluotės ekspertas D. Antanaitis.


Susiję

Politika 7266087093385304175

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-08-30 22:42

  Reikia daugiau daryti ir mažiau afišuotis, rašinėti apie tai spaudoje.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveiki, čia ateiti kitą paskolos bendrovė, kuri pakeis jūsų gyvenimą visam laikui paskolos ateina, aš esu Patrick Frederikas sertifikuota paskolų skolintojas, galiu pasiūlyti paskolas individualiems ir viešajame sektoriuje, kurie yra reikia finansinės pagalbos mažomis palūkanų norma 2% , Mūsų paslaugos apima:
  * Asmeniniai Paskolos * Skolos konsolidavimas
  * Verslo paskolos * švietimo paskolos
  * hipotekos * užtikrintos paskolos
  * Paskolos neapdraustas * Paskolos
  * Verslo paskolos * Investicijų paskolos
  paskolos pirkti nustatytą statybos paskolas užpildykite žemiau esančią formą ir grįžti, jei jus domina: (patrickloans15@gmail.com) Patrick paskolos yra sertifikuoti ir patikimi paskolos bendrovė, taikyti šiandien ir sprendžiant finansines problemas šiandien. Įsiminti skolininkui todėl tęsti. Mes tikimės, kad išgirsti iš tavęs, kad judėti į priekį. Sveikinimai ir e-mail: PATRICKLOANS15@GMAIL.COM. dėkoti

  AtsakytiPanaikinti
 3. Get a Loan Today At 3% Interest Rate, contact us at:stellamorrisloanfirm@gmail.com

  Welcome to STELLA MORRIS LOAN FIRM, This is a legit loan Company, formed to help individuals who are in need of financial crises and help them achieve their goals in life.

  Available Loans we offer are,

  1. Personal Loans (Secure and Unsecured)
  2. Business Loans (Secure and Unsecured)
  3. Combination Loan
  4. Consolidation Loan And Many More:

  Interested clients should please send request to our email for application form and terms. Try and see for your self, our wonderful services that does not exceed working days for loan processing and just only (1)hour 35 minutes of loan Transfer.

  EMAIL---[ stellamorrisloanfirm@gmail.com ]

  Warm Regards

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dangus Pasaulio paskolos kontora, mes suteikiame paskolas, kai palūkanų norma 0f 3%.
   

  Laba diena Sir / Ma AM.

  Mes esame privati įmonė ir siūlome paskolas mažomis palūkanų normomis, nustatant paskolos suma yra tarp 100 milijonų paskolų nuostatas $ 1,000 JAV dolerio paskolų verslo plėtrai: EDGE / verslo plėtra konkurencingumą.

  Mes siūlome paskola įvairių

  * Asmeniniai Paskolos (užtikrintas ir neužtikrintas)
  * Verslo paskolos (užtikrintas ir neužtikrintas)
  * Konsolidavimo paskolą
    
  Jokių išankstinių mokesčių.

  Dėkojame, kad radote laiko skaityti šį skelbimą.
  Norėdami gauti daugiau informacijos ir tyrimų, šiandien siųsti laiškus elektrininiu paštu mums
  skyworldloanfirm@gmail.com
  skyworldloanfirms@yahoo.com


  Sarah Williams.

  AtsakytiPanaikinti
 5. We have a direct genuine provider for BG/SBLC specifically for lease, at leasing price of 4+2 of face value, Issuance by HSBC London/Hong Kong or any other AA rated Bank in Europe, Middle East or USA.

  Contact : Mr. Johnson Hatton
  Email:johnsonhatton@gmail.com
  Skype ID: johnson.hatton007

  Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

  All inquires to Mr. Johnson Hatton should include the following minimum information so I can quickly address your needs:

  Complete contact information:
  What exactly do you need?
  How long do you need it for?
  Are you a principal borrower or a broker?

  Contact me for more details.

  Johnson Hatton

  AtsakytiPanaikinti
 6. We offer certified and verifiable bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable
  of taking up time bound transactions.

  FOR LEASING OF BG/SBLC
  MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
  LEASING FEE = 4%+1%

  FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
  PRICE = 32%+1%
  MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M

  Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing by providing you with yearly
  renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding: For further details contact us with the below information.

  Contact Name: SILKE CHRISTA CERVENY

  Email: inquiry.dcifinancial@gmail.com

  skype : inquiry.dcifinancial

  AtsakytiPanaikinti
 7. Gera diena tau visiems!
  Tai yra informuoti plačiajai visuomenei, kad mūsų paskolų kompanija "GUARANTY TRUST LOANS" yra pasaulinė paskolų organizacija, teikianti greitai užtikrintas pinigines paskolas kvalifikuotam asmeniui ir įmonėms už subsidijuojamą palūkanų normą per metus. Mes padėjome daugybę asmenų ir organizacijų, kurios visame pasaulyje susidūrė su finansiniais sunkumais. Kai kreipiatės su mumis, kreipiatės į patikimą įmonę, kuri rūpinasi savo finansiniais poreikiais. Mes pasirūpinsime jums per visą procesą.

  Čia, GARANTIJOJE TRUSTAS ATSKAITOMYBĖS, mes siūlome paskolas visiems žemiausiu tarifu. Žemiau pateikiamos siūlomos paskolų kategorijos.

  Siūlome žemiau nurodytus paskolų tipus;

  1) STUDENTŲ PASKOLOS
  2) hipotekos
  3) ASMENINIAI PASKOLOS
  4) VERSLO PASKOLOS
  5) PASKIRSTYMO PENSIJOMS
  6) KONSOLIDUOTOS PASKOLOS
  7) AUTO PASKOLOS
  8) PASKOLOS VETERANAMS

  Dabar atvykau į mūsų biurą ir pasimokyti iš paskolos, kaip niekada anksčiau.
  Jei negalite atvykti į mūsų biurą, galite susisiekti su mumis elektroniniu paštu:
  MRS ANA MICHAEL [anamichaelguarantytrustloans@gmail.com]
  MRS RUTH JAMES [ruthjames608@gmail.com]

  Ar jums reikia skubios paskolos, kad padengtumėte skolas? Ar jums reikia paskolos, kad pagerintumėte savo verslą? ar jums reikia konsolidavimo paskolos? hipotekos ar kitiems tikslams? Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ieškokite ne daugiau, nes esame čia, kad visas savo finansines problemas padarytų praeityje !!!

  Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 8. Gera diena

  Ar jums reikia paskolos? arba
  Jums reikia pinigų investicijoms, tai yra vieta, kurią reikia finansuoti. palūkanos
  Ar yra 3%.
  Prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu (kfinancials741@gmail.com)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Gera diena

  Ar jums reikia paskolos? arba
  Jums reikia pinigų investicijoms, tai yra vieta, kurią reikia finansuoti. palūkanos
  Ar yra 3%.
  Prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu (kfinancials741@gmail.com)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Gera diena

  Ar jums reikia paskolos? arba
  Jums reikia pinigų investicijoms, tai yra vieta, kurią reikia finansuoti. palūkanos
  Ar yra 3%.
  Prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu (kfinancials741@gmail.com)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Gera diena

  Ar jums reikia paskolos? arba
  Jums reikia pinigų investicijoms, tai yra vieta, kurią reikia finansuoti. palūkanos
  Ar yra 3%.
  Prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu (kfinancials741@gmail.com)

  AtsakytiPanaikinti
 12. "Sky World" paskolos įmonė, mes suteikiame paskolas palūkanų norma 0f 3%. skyworldloanfirm@gmail.com
   

  Gera diena sir / ma am.

  Mes esame privati bendrovė ir mes siūlome paskolas mažomis palūkanų normomis, nustatydami paskolos sumą nuo 100 mln. Paskolų atidėjimų 1000 dolerių paskolos verslo plėtrai: pranašumo / verslo plėtros konkurencingumui.

  Mes siūlome įvairią paskolą

  * Asmeninės paskolos (užtikrintos ir neužtikrintos)
  * Verslo paskolos (užtikrintos ir neužtikrintos)
  * Konsolidavimo paskola
    
  Nėra išankstinių mokesčių.

  Dėkojame, kad nusprendėte skaityti šį skelbimą.
  Norėdami gauti daugiau informacijos ir užklausų, šiandien išsiųskite mums el. Laišką
  skyworldloanfirm@gmail.com
  skyworldloanfirms@yahoo.com


  Sarah Williams.

  AtsakytiPanaikinti
 13. UPDATE ON LOAN REQUIREMENT

  If you are in need of some financial support and you can pay back the loan at a given period.? *Need 100% financing contact Email : (bdsfn.com@gmail.com )
  (anatiliatextileltd@gmail.com)
  (bdsfn.com@gmail.com)
  What is your situation? *Need 100% financing *Can't verify income *Can't verify employment *Recently self employed *Bankruptcy Collections *Credit issues *Accumulated Bills Settlement * Personal Investment Project or Company Investment Projects e.t.c. Apply for a quick and convenient loan to pay off bills and debts, start a new business or refinance your projects and expand your business in this year 2017 at the cheapest interest rate of %. For more details email
  us today via email:(bdsfn.com@gmail.com)

  For more details :Email : bdsfn.com@gmail.com
  Name :
  Country :
  Phone number :
  Amount Needed as Loan :
  Purpose of Loan :
  Have you applied for loan online before (yes or no)
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Best Regards.
  Mrs.Emilia FedorcakovaUPDATE ON LOAN REQUIREMENT

  If you are in need of some financial support and you can pay back the loan at a given period.? *Need 100% financing contact Email : (bdsfn.com@gmail.com )
  (anatiliatextileltd@gmail.com)
  (bdsfn.com@gmail.com)
  What is your situation? *Need 100% financing *Can't verify income *Can't verify employment *Recently self employed *Bankruptcy Collections *Credit issues *Accumulated Bills Settlement * Personal Investment Project or Company Investment Projects e.t.c. Apply for a quick and convenient loan to pay off bills and debts, start a new business or refinance your projects and expand your business in this year 2017 at the cheapest interest rate of %. For more details email
  us today via email:(bdsfn.com@gmail.com)

  For more details :Email : bdsfn.com@gmail.com
  Name :
  Country :
  Phone number :
  Amount Needed as Loan :
  Purpose of Loan :
  Have you applied for loan online before (yes or no)
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Best Regards.
  Mrs.Emilia Fedorcakova

  AtsakytiPanaikinti
 14. We can help facilitate the financial service bank instrument SBLC /BG, We remain the best financial consulting company with years of experience in the international and local finance market.

  We have become the hallmark of excellent service in this industry with trusted and genuine FCA registered SBLC Providers who have truly succeeded in creating significant value for all clients and brokers involved in leasing or purchasing sblc .

  We issue from Top rated world Banks and also work with brokers and agents with 100% healthy commissions paid on every deal.

  Leasing SBLC : 4% +2%

  Purchasing SBLC : 32% +2%

  DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:

  1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC)

  2. Total Face Value : Please inform us

  3. Issuing Bank: HSBC, Barclays London or Deutsche Bank Frankfurt or any Top 25 WEB

  4. Age: One Year, One Day

  5. Leasing / Selling SBLC / BG

  6. Delivery: SWIFT MT799/MT760.

  7. Payment: MT-103.

  8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

  All relevant business information will be provided upon request and we are ready to forward to you the DOA/CONTRACT of work once you inform us if you will be Leasing or Purchasing.

  Best Regards

  NAME;Fred Stones
  E MAIL;premiumfinanceserviceltd@gmail.com .skype:fredforrealasurance403

  AtsakytiPanaikinti
 15. Dėmesio,

  Ar rimtai ieškote paskolos, kad įsteigtumėte verslą arba sumokėtumėte savo sąskaitas? Ar banką ar kitus kreditorius atmetėte? Nesijaudink daugiau, nes mes esame čia, norėdami suteikti jums tai, ko ieškojote be jokių vėlavimų ar problemų, prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu žemiau, norėdami gauti daugiau informacijos šiandien;

  El. Paštas: easyloanfirm2020@gmail.com

  Pagarbiai
  Derek Douglas
  easyloanfirm2020@gmail.com

  3% paskolos pasiūlymas

  AtsakytiPanaikinti
 16. Gerbiami paskolų prašytojams

  Jums jokių finansinių sunkumų? Ar jūs norite pradėti savo verslą? Ši paskola kompanija buvo įsteigta žmogaus teisių organizacijose visame pasaulyje su vieninteliu tikslu padėti vargšams ir žmones su finansiniais sunkumais gyvenime. Jei norite kreiptis dėl paskolos, grįžti į mus su informacija žemiau el. paštas: elenanino0007@gmail.com

  vardas, pavadinimas:
  Paskolos suma, reikalinga:
  Paskolos trukmė:
  Mobilaus telefono numeris:

  Ačiū ir God bless
  PASITIKĖJIMĄ
  Elena

  AtsakytiPanaikinti
 17. Ar jums reikia paskolos? Jei taip! Susisiekite su Ocean Finance ir Mortgages Limited dėl mažų ir didelių paskolų sumos. Mes suteikiame paskolą 2% palūkanų norma. Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu: oceanfinance459@gmail.com. Mes taip pat suteikiame paskolas iš (£ 5000) tūkstančių svarų iki (100 000 000 svarų sterlingų) šimtų milijonų svarų asmenims ir įmonėms, kreditas yra atviras visiems, nepriklausomai nuo tautybės.

  AtsakytiPanaikinti
 18. linksmas Kalėdos iš anksto,

  Ar ieškojote naujų namų pirkimo, statybos, nekilnojamojo turto paskolos, refinansavimo, skolų konsolidavimo, asmeninio ar verslo tikslais finansavimo galimybių? Sveiki atvykę į ateitį! Finansavimas mums tapo lengvas. Susisiekite su mumis, nes mes siūlome savo finansinę paslaugą už mažą ir prieinamą palūkanų normą 2% už ilgalaikį ir trumpą paskolos terminą. Suinteresuoto pareiškėjo turėtų susisiekti su mumis dėl tolesnių paskolų įsigijimo procedūrų per: bishopf21loan@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 19. IQ FINANCE PLC provides a full financial planning service to both the commercial and domestic markets. At IQ FINANCE PLC we believe that financial planning is about two things: creating wealth and protecting wealth. These two objectives are at the heart of everything we do. And, as a member of IQ FINANCE Services, we give you a small-company service but with a large-company set up – the best of both worlds.

  You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges and any other turnkey project(s) etc. Our terms and Conditions are reasonable.

  Leasing Price : 4%+1%
  Buying Price: 32%+2%

  Contact us for more details on our terms and procedure of transaction.

  Jamesolsen Terrazas
  email : info.iqfinanceplc@gmail.com
  skype: cpt_young1

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

Naujienų prenumerata

item