Vengrijos premjeras apie migrantus: ne vaistas, o nuodas – mums jų nereikia

Prieš imigraciją pasisakantis Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas prieglobsčio prašytojų atvykimą į Europą apibūdino kaip „n...

Prieš imigraciją pasisakantis Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas prieglobsčio prašytojų atvykimą į Europą apibūdino kaip „nuodą“, sakydamas, kad jo šalis nenori ir jai nereikia „nė vieno migranto“.

„Tam, kad Vengrijos ekonomika veiktų, nereikia nė vieno migranto, ar tam, kad nemažėtų žmonių populiacija, ar tam, kad valstybė turėtų ateitį”, –  V. Orbanas pareiškė spaudos konferencijoje Budapešte.

„Dėl to nėra poreikio kurti bendros Europos migracijos politikos – kam reikia migrantų, gali juos priimti, bet neverskite mūsų jų priimti, mums jų nereikia”, – sakė Vengrijos premjeras.

Pasak V. Orbano, „kiekvienas migrantas kelia grėsmę viešajam saugumui ir teroro riziką“.

„Mums migracija yra problema, o ne sprendimas. Ne vaistas, o nuodas – mums to nereikia ir mes to neprarysime“, – pridūrė V. Orbanas.

Vengrijos premjeras yra aršus Europos Sąjungos plano, pagal privalomą kvotų sistemą pasidalinti migrantus, oponentas. Ar ši valstybė turėtų solidarizuotis su ES, bus klausiama referendumo metu spalio 2 d.

Šimtai tūkstančių migrantų ir pabėgėlių kirto Vengrijos ir Austrijos teritorijas 2015 m., bandydami pasiekti turtingas Europos šalis. Tačiau migracijos srautai sumažėjo, kai praeitų metų rudenį V. Orbano vyriausybė pagal pietinę valstybės sieną pastatė spygliuotos vielos tvorą ir išleido griežtus, prieš migracijas nukreiptus įstatymus.

Vengrijos ministras pirmininkas teigia, kad JAV Respublikonų partijos kandidato D. Trumpo migracijos ir užsienio politikos planai yra „gyvybiškai svarbūs“ Vengrijai, tuo tarpu jo konkurentės demokratės Hillary Clinton planai – „mirtini“ jo valstybei.

V. Orbanas yra pirmasis Europos valstybės lyderis, išreiškęs aiškų palaikymą vienam iš dviejų kandidatų, kurie varžysis rinkimuose JAV lapkričio mėnesį.


Susiję

Viktoras Orbanas 580878835271608045

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item