Vyskupai bus atšaukiami už aplaidumą vaikų išnaudojimo bylose

Vyskupai, kurie pasielgė aplaidžiai mažamečių ir pažeidžiamų pilnamečių seksualinio išnaudojimo atvejais, bus šalinami iš pareigybių. Tai...

Vyskupai, kurie pasielgė aplaidžiai mažamečių ir pažeidžiamų pilnamečių seksualinio išnaudojimo atvejais, bus šalinami iš pareigybių. Tai numato naujas popiežiaus Pranciškaus teisės aktas „Motu proprio“, kuriuo Šventasis Tėvas dar labiau sustiprino Bažnyčios įsipareigojimą rūpintis mažamečių ir pažeidžiamų pilnamečių apsauga. Dokumentas „Come una madre amorevole“ (Kaip mylinti motina), kurį popiežius pasirašė birželio 4 dieną, įsigalios rugsėjo 5 dieną.

„Bažnyčia, kaip mylinti motina, myli visus savo vaikus, tačiau ypač rūpinasi ir prižiūri mažiausius ir negalinčius apsiginti. Tai uždavinys, kurį pats Kristus pavedė visai krikščionių bendruomenei“, parašė popiežius „Motu proprio“, kurį sudaro iš viso penki skyriai.

Dokumento įvade pažymima, kad Kanonų teisės kodeksas jau numato galimybę pašalinti vyskupus iš bažnytinių pareigybių „dėl svarbių priežasčių“. Popiežius dabar papildė teisyno normas nurodydamas, kad „svarbiomis priežastims“ taip pat būtų priskirtas aplaidumas mažamečių seksualinio išnaudojimo atveju. Esant rimtiems įtarimams, kompetentinga Kurijos kongregacija galės pradėti vyskupo, eparcho ar vienuolijos vyresniojo tyrimą, galintį pasibaigti pašalinimo dekretu. Galutinį sprendimą turės tvirtinti pats popiežius, pasitaręs su atitinkama Juristų kolegija, sakoma šeštadienį paskelbtame dokumente.


Susiję

Religija 7647766008859788658

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-06-05 00:11

  Negalima smerkti tokio popieziaus poelgio..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Atsižvelgiant į tai, kas tai per fruktas, reiktų įdėmiau pasidomėti jo motyvais ir atidžiau išnagrinėti visą tekstą. Nepamirškim, kad tiek senieji, tiek naujieji marksistai savo destrukcinę veiklą vykdė ir vykdo prisidengdami kilniais šūkiais, skirtais naivuoliams apgauti. ;)
   Jeigu komuniaga sako kažką, kas atrodo teisinga - reikia bent jau padvigubinti atsargumą. ;)

   Panaikinti
  2. Šiaip jau pats dokumentas yra geras, bet reikia žiūrėti į kitus dokumentus, kad nebūtų deguto kitose srityse. O šioje srityje (t.y., lytinių nusikaltimų srityje) apskritai popiežius Pranciškus, kad ir koks leftistas jis bebūtų, reaguoja teisingai.

   Panaikinti
 2. Liberastinis Pikc popieziu komuniaga vadina :)). Jei ir mirusi prikeltu vistiek neitiktu libertaristiniams "rightistams"

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O, koks įdomus pareiškimas! Ypač atsižvelgiant į tai, kad pats bergoglio liberastams prijaučia (konkrečiau, neomarksistinei liberastijos dedamajai). Bet, va, kokiu pagrindu svyruonėlis Pikc vadina liberastu - būtų LABAI įdomu išgirsti. Pradžiai, bent VIENĄ argumentą, SVP. ;)

   Panaikinti
 3. Komuniagu antonimas sia terminologija liberastai :). Ekonomikoj tai tikrai. Nereikia painiot. Ekonominej plotmej neoliberalai yra priesai su neosocialistais, etinej - biesas zino.

  Siaip nereikia ekstremizuot tu kurie nera ekstremistai. Jei popiezius komuniaga tai as skaitau fashistuojanti naujienu portala (t.y. propatria). Kaskaip neramu:)

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item