Po svarstymo pritarta Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektui

Seimas po svarstymo pritarė Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektui, kuriuo siekiama nustatyti moters pagalbinio apvaisinimo sąlygas, ...


Seimas po svarstymo pritarė Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektui, kuriuo siekiama nustatyti moters pagalbinio apvaisinimo sąlygas, būdus, tvarką.

Už įstatymo projektą balsavo 51 Seimo narys, prieš – 10, susilaikė 31 parlamentaras. Tam, kad jis būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą (inividualūs balsavimo rezultatai – ČIA; balsavimas pagal frakcijas – ČIA.

Pagal įstatymo projektą pagalbinį apvaisinimą atlikti būtų leidžiama tada, kai nevaisingumo negalima išgydyti jokiais gydymo būdais arba juos taikant nebus realios sėkmės tikimybės, taip pat tais atvejais, kai siekiama išvengti ligos, sukeliančios didelę negalią, ar ją gydyti.

Pagalbinis apvaisinimas galėtų būti atliekamas tik naudojant apvaisinamos moters ir lytinių ląstelių donoro, su ja gyvenančio įstatymu nustatyta tvarka santuokoje ar partnerystėje, lytines ląsteles, išskyrus tuos atvejus, kai vieno iš sutuoktinių ar partnerio lytinės ląstelės būtų pažeistos ar jų nepakaktų ir dėl to jos negalėtų būti panaudotos pagalbiniam apvaisinimui, taip pat tais atvejais, kai su jomis būtų didelė rizika perduoti ligą, sukeliančią didelę negalią.

Įstatymo projekte siūloma įtvirtinti du pagalbinio apvaisinimo būdus: in vivo (moters kūne) ir in vitro (ne moters kūne). Pagalbinio apvaisinimo metodikas tvirtintų sveikatos apsaugos ministras.

Pagalbinis apvaisinimas būtų draudžiamas, jeigu būtų medicininių kontraindikacijų, kurių sąrašą tvirtina sveikatos apsaugos ministras. Taip pat būtų draudžiama imti ir (ar) naudoti pagalbiniam apvaisinimui mirusio asmens lytines ląsteles. Tačiau mirusio asmens lytinės ląstelės galėtų būti naudojamos konkrečiam asmeniui pagalbiniam apvaisinimui, jei asmuo prieš mirtį būtų davęs sutikimą tokiam jo lytinių ląstelių naudojimui.

Seimas svarstymo metu atsisakė įstatymu nustatyti sukuriamų embrionų skaičių. Svarstomas projektas numato, kad sukurti, tačiau į moters organizmą neperkelti embrionai būtų laikomi lytinių ląstelių banke.

Susiję

Pažangos ideologija 8798340194878801961

Rašyti komentarą

 1. Nu niekaip nesuprantu bajerio, kam tas dirbtinis apvaisinimas moterims? Abiejų lyčių "kombinaciją" perkelkim karvei, tegu "nešioja". Kaime mano babūnės žąsys viščiukus peri. Sako, daugiau kiaušininių po ja telpa ir vištos laisvos nuo perėjimo. Tai va :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nu niekaip nesuprantu bajerio, kam tas dirbtinis apvaisinimas moterims? Abiejų lyčių "kombinaciją" perkelkim karvei, tegu "nešioja". Kaime mano babūnės žąsys viščiukus peri. Sako, daugiau kiaušininių po ja telpa ir vištos laisvos nuo perėjimo. Tai va :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2016-06-16 05:56

  Iš tų parlamentarų, kuriems rašiau asmeninį laišką, kad nebalsuotų už lytinių ląstelių donorystę, mandagiai atsakė tik Kęstutis Masiulis. Kiti ignoravo ir balsavo už. Tai, kad iš donorinių ląstelių gimęs kūdikis bus tik vieno iš tėvų vaikas, o ne poros, jų nesujaudino. Už ką reiks balsuoti, jei net tie, kurių pavadinime yra žodis "krikščionys", balsuoja už svetimų vaikų gimdymą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ir Popiežius "krikščioniu", save laiko... Laikas pradėti suvokti ir priimti tai, kad nužmogėjom. Kažkada kažkas mokykloj sakė, kad žmogaus kilmė iš beždžionės, tai dabar vėl drąsiai evoliucionuojam prie ištakų.

   Panaikinti
  2. Ir Popiežius "krikščioniu", save laiko... Laikas pradėti suvokti ir priimti tai, kad nužmogėjom. Kažkada kažkas mokykloj sakė, kad žmogaus kilmė iš beždžionės, tai dabar vėl drąsiai evoliucionuojam prie ištakų.

   Panaikinti
 4. Gaila, kad šiuo įstatymu stipriai prieštaraujama bioetikai...

  http://www.bioetika.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=31&Itemid=16

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item