Iš 163 tūkst. Švedijos prieglobsčio prašytojų dirba mažiau nei 500

Švedijos nacionalinio transliuotojo pranešime teigiama, jog iš 163 tūkst. prieglobsčio šalyje prašiusių asmenų, tik 494 susirado darbą t...


Švedijos nacionalinio transliuotojo pranešime teigiama, jog iš 163 tūkst. prieglobsčio šalyje prašiusių asmenų, tik 494 susirado darbą tuo metu, kai jų prašymas dar svarstomas. 

Imigrantui, kuris atvyksta į Švediją su galiojančiu asmens dokumentu ir prašo prieglobsčio, yra leidžiama ieškotis darbo ir dirbti be jokių apribojimų, todėl tokių didelių prieglobsčio prašytojų nedarbo rodiklių negalima paaiškinti vien kliūtimis įsidarbinimui.

Nedarbo statistika rodo, kad šių metų balandžio mėnesį nedarbas tarp žmonių, gimusių Švedijoje, siekė 4,7%, tuo tarpu tarp imigrantų, gimusių ne Švedijoje, nedarbas siekė net 14,9%.

Tačiau savęs išlaikyti nesiekiantiems imigrantams valstybė užtikrina pragyvenimo sąlygas net ir vietos gyventojų sąskaita.

Neseniai žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, jog Švedijos Lidingo miesto gyventojui, dviejų vaikų tėvui Uffe Rustanui buvo liepta išsikraustyti iš savo nuomojamo būsto tam, kad jame būtų galima apgyvendinti prieglobsčio prašytojus iš Artimųjų Rytų.

Vyras sulaukė skambučio iš miesto administracijos, kuri jam ir nuomoja būstą. Administracija liepė dviejų vaikų tėvui išsikraustyti per porą mėnesių.

Panašių istorijų Švedijoje - daugybė. Šalyje jaučiamas būstų trūkumas, tačiau šalies valdžia linkusi juos skirstyti imigrantams, o kai kurie politikai net skatina šalies piliečius paruošti savo garažus prieglobsčio prašytojų gyvenimui.

Parengta pagal Thelocal.se informaciją


Susiję

Pasaulis 8983982687905255214

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-06-02 13:30

  Joo,auksinė kantrybė švedų,apkerėtų liberastiniais atsiprašau-pezalais.Beje, skaičiau,kad Prancūzijoje nuo 2017 metų mokyklose bus dėstoma arabų kalba.Kolkas- pasirinktinai.Žinoma nėra ko stebėtis, kai švietimo ministrė kilimo iš Maroko.Bet juk tai logiška seka-iš pradžių tie atbėgėliai būna RINKĖJAIS, o laikui bėgant tampa POLITIKAIS, na o tuomet jau ir vietiniai liberalai nebūtini...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2016-06-02 14:35

  nebūtų buduliai tie mūsų brangūs skaitytojai. Štai, šiandien perskaičiau, kad vargstančioje dėl nepakeliamo vergavimo kapitalizme ir tinstančioje iš bado Lietuvoje Vilniaus darbo biržoje per pastaruosius kelis mėnesius nesiregistravo nė vienas tautietis, pasiryžęs priimti pasiūlymą dirbti indų plovėjo darbą. Pašalpas priėmė, o darbo - ne. Juokiasi smirdintis puodas, kad katilas juodas. Man kažkodėl patrauklesnė atrodo visuomenė, kurio žmonės vedini gerumo atsiliepia į valdžios raginimus įrengti garažus pabėgėliams, negu budulių sankaupa, kriuksinti ant visko, kas žmogiška.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2016-06-02 14:43

   hmm, o kai mums užveš atbėgėlių, ar tamsta juos priimsi į savo garažiuką

   Panaikinti
  2. Nekreipkite dėmesio - čia gi kiauras homjaunuolis, anas su logika ir sveiku protu seniai susipykęs. :)

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2016-06-02 17:17

   Jei tikras konjaunuolis, priims nemąstęs, nes taip paragino Tapinas, Kvietkevičius ar Užkalnis. Konjaunuolį dar galima pažinti iš mėgiamų žodžių "runkelis", "budulis", "vatnikas". Lietuvių kalbos žodyne jų socialinė prasmė nenurodoma - gal čia koks Riomerio vadybos studentų žargonas?

   Panaikinti
  4. Nebūtinai - tipiškas homjaunuolių bruožas - švaistytis lozungais ir reikalauti, kad KITI ką nors darytų. Prisiminkite išvėsusią Vėsaitę, berėkaujančią "refjudžyz velkam" ir "mūsų namai - jūsų namai!" - kaip pasikeitė jos elgesys, kai tie "refjudžyz" į pačios duris pasibeldė? Tada jau patapo, kad "tai če visū kitū namai - nelegalū namai, o mane palikit ramybej". :)
   O dėl "vatnikų" (tas pats ir su "koloradais") - reikia žiūrėti, KAS jais vadinami. Jei tai fauna, kuriems "prie ruso buvo gereu", "nieks če nieko neokupavo", "komunizmas buvo gera idėja" arba "rasieja/putinas mus išgelbės" - tai tie epitetai yra visiškai adekvatūs. O jei taip vadinami visi, kam nepatinka neomarksistinės "homoviartibes", tolerastija ir mūsų valdžiagyvių lindimas žydrai-raudonam eurosajūzo politbiurui į "tolerantišką vietą", bet kurie NĖRA sovietus/rasieją garbinantys prietrankos - tada kalbatės su libkonu/liberastiku/homjaunuoliu. :)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2016-06-03 18:18

  Bėgu nuo darbo - ieškosiu prieglobsčio.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item