Mokytojai reikalauja mokyklų nustoti skatinti „britiškas vertybes“

Grupė Didžiosios Britanijos mokytojų reikalauja, jog mokyklose būtų nustota skatinti „fundamentalias britiškas vertybes“, antraip mokinia...

Grupė Didžiosios Britanijos mokytojų reikalauja, jog mokyklose būtų nustota skatinti „fundamentalias britiškas vertybes“, antraip mokiniai gali manyti, jog kitos kultūros yra menkesnės nei jų. Nacionalinė mokytojų sąjunga (The National Union of Teachers) teigė, jog mokymas apie šalies demokratiją, teisę ir tradicijas gali paskatinti „kultūrinę viršenybę“, todėl vietoje to dėmesį paragino sutelkti į „tarptautines žmogaus teises“.

Vadovaujantis vyriausybės gairėmis, kuriomis siekiama kovoti su ekstremizmu, vaikai turi būti mokomi, ką reiškia būti britu, taip pat tolerancijos kitoms kultūroms ir gyvenimo būdams. Tačiau mokytojų sąjungos lyderiai teigia, jog toks mokymas yra žeminantis kitų kultūrų atžvilgiu, „ypač multikultūrinių mokyklų ir platesnės migracijos kontekste“.

Nacionalinės mokytojų sąjungos atstovas Kristoferis Densonas teigė, jog „Mes turime kovoti, idant būtų atmesta britiškų vertybių idėja ir skatinamos žmogaus vertybių ir teisių idėjos. Mes turime sugriauti visas kliūtis ir sienas, kad pasakytume islamofobijai, antisemitizmui, fašizmui ir bet kokio tipo rasizmui „ne“.

Delegatų priimtame pasiūlyme teigiama, jog migrantai daro „didelį ekonominį, politinį ir socialinį įnašą“ šaliai, kurios viešosios paslaugos ir verslas „patirtų didelius sunkumus“ be jų. Kritikuojama vyriausybė , priėmusi mažai pabėgėlių ir agituojama priimti jų daugiau. Sąjunga sutiko surinkti ir susisteminti mokymo medžiagą apie migrantus ir pabėgėlius, kad mokiniai galėtų jais naudotis pamokose.

Densonas teigė nemėgstąs vartoti termino „fundamentalios britiškos vertybės“ savo klasėje, nes dauguma jo mokinių turi protėvius šalyse, susidūrusiose su britų kolonializmu. Anot jo, „Savaiminė to termino kultūrinė viršenybė yra ir nereikalinga ir nepriimtina. Ji neigia užmaskuotą rasizmą ir sąmoningas pastangas padalinti bendruomenes. Mūsų pareiga yra vykdyti realią antirasistinę veiklą mokyklose.“

Jis teigė savo mokykloje paprašęs susirinkimų savaitės, kuri vyktų tam tikromis temomis kiekvienais metais. Jų metu būtų kalbama apie apartheidą ir islamofobijos augimą „anti-semitizmo 1930 m. kontekste“. Jis pridūrė, jog „šiais metais koncentravomės ties migrantų krize Kalė mieste, Viduržemio jūroje ir kitur. Mes organizavome politikos dieną 8 klasės moksleiviams [14-15 m. amžiaus] likus savaitei iki Šv. Velykų. Neskaitant darbo kokybės, kitas dalykas, vertęs mane didžiuotis, buvo tas, jog kiekviena mokymosi grupė kaip savo strategiją pasirinko šūkį „sveiki atvykę pabėgėliai, atidarykime sienas“ („refugees welcome, open the borders“). Reikia dirbti visais lygiais, kad anti-rasizmas būtų pagrindinėje mokymosi programoje kiekvienam vaikui.“

Christine Blower, vyriausioji sąjungos sekretorė, sakė, jog „Mokyklos ir mokytojai užima pagrindinį vaidmenį, svetingai sutikdami migrantų ir pabėgėlių vaikus ir remdami jų progresą mokyklose. Nacionalinė mokytojų sąjunga smerkia vyriausybės netinkamą atsakymą į dabartinę migrantų situaciją, kuri daugeliui dar labiau didina kančias, įskaitant mokyklinio amžiaus vaikus ir jaunuolius. Sąjunga pagamino vadovą, kaip į savo mokyklas priimti pabėgėlių vaikus. Mes tęsime agitaciją už vyriausybės programas, kuriomis migrantai ir pabėgėliai būtų maloniai priimti į šalį. Sąjunga taip pat tęs spaudimą, kad anti-rasizmas būtų įtvirtintas visų mokyklų programose.“

Reikalavimas mokykloms mokyti pagrindinių britiškų vertybių buvo pristatytas 2014 m., siekiant susidoroti su ekstremizmu mokyklose. Jis sekė po Trojos Arklio skandalo, kurio metu į valstybines mokyklas Birmingeme įsiskverbė griežtos islamiškos linijos šalininkai, bandę primesti islamo mokymu grįstą darbotvarkę. Mokyklas prižiūrinti įstaiga tada skyrė baudas mokykloms, kurios nepakankamai skatina britiškas vertybes. 

Chris McGover iš Tikrojo švietimo kampanijos (the Campaign for Real Education) sakė: „Mokytojai neturėtų užimti penktosios kolonos vaidmens ideologiniame kare, kuris šiuo metu vyksta dėl mūsų nacionalinės tapatybės ir suverenumo. Mokant vaikus, jog britiškos vertybės yra „kultūrinės viršenybės“ dalis, tai, mažų mažiausiai, privers juos jaustis kaltais vien dėl to, jog jie yra britai, o blogiausiu atveju – radikalizuos juos „išpirkti“ savo tėvų nuodėmes. Jei norima sunaikinti tautą ir sukurti „puikų naują pasaulį“, reikia indoktrinuoti ir išplauti galvas vaikams. „Permokymo“ (re-education) procesas mokyklose prasidėjo prieš kelis metus ir dabar matome jo pasekmes – žodžio laisvės suvaržymus universitetuose. „Vertybių reliatyvizmo“ idėja mūsų mokyklose pasiekė aukščiausią tašką. Tai dažnai priveda prie požiūrio, jog teroristai yra tokie pat svarbūs, kaip ir teroro aukos.“

versta iš dailymail.co.uk


Susiję

Pažangos ideologija 623508600857306592
item