Mokytojai reikalauja mokyklų nustoti skatinti „britiškas vertybes“

Grupė Didžiosios Britanijos mokytojų reikalauja, jog mokyklose būtų nustota skatinti „fundamentalias britiškas vertybes“, antraip mokinia...

Grupė Didžiosios Britanijos mokytojų reikalauja, jog mokyklose būtų nustota skatinti „fundamentalias britiškas vertybes“, antraip mokiniai gali manyti, jog kitos kultūros yra menkesnės nei jų. Nacionalinė mokytojų sąjunga (The National Union of Teachers) teigė, jog mokymas apie šalies demokratiją, teisę ir tradicijas gali paskatinti „kultūrinę viršenybę“, todėl vietoje to dėmesį paragino sutelkti į „tarptautines žmogaus teises“.

Vadovaujantis vyriausybės gairėmis, kuriomis siekiama kovoti su ekstremizmu, vaikai turi būti mokomi, ką reiškia būti britu, taip pat tolerancijos kitoms kultūroms ir gyvenimo būdams. Tačiau mokytojų sąjungos lyderiai teigia, jog toks mokymas yra žeminantis kitų kultūrų atžvilgiu, „ypač multikultūrinių mokyklų ir platesnės migracijos kontekste“.

Nacionalinės mokytojų sąjungos atstovas Kristoferis Densonas teigė, jog „Mes turime kovoti, idant būtų atmesta britiškų vertybių idėja ir skatinamos žmogaus vertybių ir teisių idėjos. Mes turime sugriauti visas kliūtis ir sienas, kad pasakytume islamofobijai, antisemitizmui, fašizmui ir bet kokio tipo rasizmui „ne“.

Delegatų priimtame pasiūlyme teigiama, jog migrantai daro „didelį ekonominį, politinį ir socialinį įnašą“ šaliai, kurios viešosios paslaugos ir verslas „patirtų didelius sunkumus“ be jų. Kritikuojama vyriausybė , priėmusi mažai pabėgėlių ir agituojama priimti jų daugiau. Sąjunga sutiko surinkti ir susisteminti mokymo medžiagą apie migrantus ir pabėgėlius, kad mokiniai galėtų jais naudotis pamokose.

Densonas teigė nemėgstąs vartoti termino „fundamentalios britiškos vertybės“ savo klasėje, nes dauguma jo mokinių turi protėvius šalyse, susidūrusiose su britų kolonializmu. Anot jo, „Savaiminė to termino kultūrinė viršenybė yra ir nereikalinga ir nepriimtina. Ji neigia užmaskuotą rasizmą ir sąmoningas pastangas padalinti bendruomenes. Mūsų pareiga yra vykdyti realią antirasistinę veiklą mokyklose.“

Jis teigė savo mokykloje paprašęs susirinkimų savaitės, kuri vyktų tam tikromis temomis kiekvienais metais. Jų metu būtų kalbama apie apartheidą ir islamofobijos augimą „anti-semitizmo 1930 m. kontekste“. Jis pridūrė, jog „šiais metais koncentravomės ties migrantų krize Kalė mieste, Viduržemio jūroje ir kitur. Mes organizavome politikos dieną 8 klasės moksleiviams [14-15 m. amžiaus] likus savaitei iki Šv. Velykų. Neskaitant darbo kokybės, kitas dalykas, vertęs mane didžiuotis, buvo tas, jog kiekviena mokymosi grupė kaip savo strategiją pasirinko šūkį „sveiki atvykę pabėgėliai, atidarykime sienas“ („refugees welcome, open the borders“). Reikia dirbti visais lygiais, kad anti-rasizmas būtų pagrindinėje mokymosi programoje kiekvienam vaikui.“

Christine Blower, vyriausioji sąjungos sekretorė, sakė, jog „Mokyklos ir mokytojai užima pagrindinį vaidmenį, svetingai sutikdami migrantų ir pabėgėlių vaikus ir remdami jų progresą mokyklose. Nacionalinė mokytojų sąjunga smerkia vyriausybės netinkamą atsakymą į dabartinę migrantų situaciją, kuri daugeliui dar labiau didina kančias, įskaitant mokyklinio amžiaus vaikus ir jaunuolius. Sąjunga pagamino vadovą, kaip į savo mokyklas priimti pabėgėlių vaikus. Mes tęsime agitaciją už vyriausybės programas, kuriomis migrantai ir pabėgėliai būtų maloniai priimti į šalį. Sąjunga taip pat tęs spaudimą, kad anti-rasizmas būtų įtvirtintas visų mokyklų programose.“

Reikalavimas mokykloms mokyti pagrindinių britiškų vertybių buvo pristatytas 2014 m., siekiant susidoroti su ekstremizmu mokyklose. Jis sekė po Trojos Arklio skandalo, kurio metu į valstybines mokyklas Birmingeme įsiskverbė griežtos islamiškos linijos šalininkai, bandę primesti islamo mokymu grįstą darbotvarkę. Mokyklas prižiūrinti įstaiga tada skyrė baudas mokykloms, kurios nepakankamai skatina britiškas vertybes. 

Chris McGover iš Tikrojo švietimo kampanijos (the Campaign for Real Education) sakė: „Mokytojai neturėtų užimti penktosios kolonos vaidmens ideologiniame kare, kuris šiuo metu vyksta dėl mūsų nacionalinės tapatybės ir suverenumo. Mokant vaikus, jog britiškos vertybės yra „kultūrinės viršenybės“ dalis, tai, mažų mažiausiai, privers juos jaustis kaltais vien dėl to, jog jie yra britai, o blogiausiu atveju – radikalizuos juos „išpirkti“ savo tėvų nuodėmes. Jei norima sunaikinti tautą ir sukurti „puikų naują pasaulį“, reikia indoktrinuoti ir išplauti galvas vaikams. „Permokymo“ (re-education) procesas mokyklose prasidėjo prieš kelis metus ir dabar matome jo pasekmes – žodžio laisvės suvaržymus universitetuose. „Vertybių reliatyvizmo“ idėja mūsų mokyklose pasiekė aukščiausią tašką. Tai dažnai priveda prie požiūrio, jog teroristai yra tokie pat svarbūs, kaip ir teroro aukos.“

versta iš dailymail.co.uk


Susiję

Pažangos ideologija 623508600857306592

Rašyti komentarą

 1. Vargšai vaikai, pakliuvę į nagus tokiems religiniams fanatikams prilygstantiems raudoniesiems ekstremistams. Labai praverstų tuos raudonuosius visus urmu išgabenti į nelegalų stovyklas - asmeniniam susipažinimui su savo adoravimo objektais beigi kultūriniam praturtėjimui, kaip sako. :)
  Jei tokiems agresyviai priešiškai savo valstybės ir kultūros atžvilgiu nusistačiusiems neobolševikiniams fanatikams leidžiama plauti vaikų smegenis - britų nieko gero ateityje nelaukia. "Not with a bang but a whimper", tskant. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nežiniukas2016-04-01 22:47

   Žinant kas valdo Eurosąjuzą, nederėtų užmiršti tai, kad taip vadinamasis soc. lenktyniavimas niekur nedingo: vis atsiranda žmonių, kurie nori padaryti daugiau nei to yra reikalaujama penkmečio plane.

   Panaikinti
  2. Taikliai pastebėta! :)

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2016-04-02 08:06

   Joo ir aš galvoju, ar jau užsakinėti britams VAINIKUS.Va kas būna, kai leidi į savo šalį atvažiuoti, ordoms svetimtaučių, tai žiūrėk,dar pačiam iš savo namų, teks" su terbom" išeiti(nes tik laiko klausimas, kada tavo ir tavo vaikų balti veidukai pradės žeisti ir kelti blogus prisiminimus ATVYKĖLIAMS).Beje Istoriją reikia žinoti, iš Jos reikia mokytis ir Jos NEGALIMA PAMIRŠTI."Istorijos nežinoti reiškia amžinai likti vaiku"-tai berods Ciceronas sakė,o" vaiku" manau, galima perfrazuoti ir į-KVAILIU, ką puikiai iliustruoja britų pavyzdys.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2016-04-02 10:42

  Jeigu Rusijos mokytojai pareikalautu (visai pagristai) svietimo Rusijoje nebegristi didziarusiskojo mesianizmo, imperializmo idejomis, cia komentuojantys liurbiasmegeniai katuciu paplotu (turbut, butu del ko ploti). Britu ugdymas vis dar paremtas istoriniu imperiniu mastymu ir kolonijines virsenybes teigimu. Tai ne tas pat, kas mazos Lietuvos prisiminimai apie seniai nunykusia valstybe, atkurta visai kita forma ir kitokios galios. Ukrainietis Lietuvos mokykloje siandien nebutu vertinamas vergo anukas. O zanzibarietis ar indas Britanijoje - dar ir kaip.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, kai liberast-tolerastinis homjaunimas kalba apie buvimą "liurbiasmegeniu" - tai jie iš patirties žino, ką reiškia tokiu būti. Antra vertus,kam savo savybes kitiems projektuoti? Čia jau į psichologus reiktų kreiptis. ;)
   O dabar pasižiūrim, kodėl to homjaunuolio postringavimai kvaili. Iš esmės, dėl dviejų punktų: a) įsitikinimas, kad "jeigu mano ideologija (šiuo atveju, neomarksizmas) sako, kad taip yra - reiškia, taip yra. O jei realybė neatitinka ideologijos nuostatų - tuo blogiau realybei"; b) to, kas YRA, lyginimas su tuo, kas BUVO, paverčiant juos lygiaverčiais dalykais: šiuo atveju dabartinis rusų imperializmas prilyginamas jau seniai neegzistuojančiam britiškajam. Tai nėra nauja - šitas "amžinos kaltės" kompleksas yra mėgstamas raudonųjų radikalų "arkliukas". Prisiminkim kad ir Vokietiją, amžinai kaltą dėl veiklos, kurios ji jau seniai nebevykdo ir kurią taip pat seniai pasmerkė. Pagal analogiją, dabartiniai maoriai ar negrai bus amžinai kalti dėl to, kad jų protėviai kažkada buvo žmogėdros, dabartiniai mongolai - dėl Čingischano kariaunos žiaurumų ir t.t. ir pan. Manau, supratote, kur toks "lieviakiškas" idiotizmas nuvestų. ;)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item