Naujausiame dokumentiniame filme - Gailestingojo Jėzaus paveikslo istorija

Gailestingojo Jėzaus paveikslas. Dievo Gailestingumo šventovė Vilniaus arkivyskupija kviečia į filmo premjerą vasario 21 d. 15 val. Fo...

Gailestingojo Jėzaus paveikslas.
Dievo Gailestingumo šventovė
Vilniaus arkivyskupija kviečia į filmo premjerą vasario 21 d. 15 val. Forum Cinemas Vingio kino teatre. Pristatomas amerikiečių režisieriaus Danielio diSilvos dokumentinis filmas „Pirmasis Dievo gailestingumo paveikslas. Nežinomo šedevro negirdėta istorija“ (2016).

Lietuvoje, mažytėje šventovėje Vilniaus senamiesčio viduryje, kabo paveikslas, kuris keičia viso pasaulio istoriją, nors apie jo egzistavimą bei atsiradimą iki šiol buvo žinoma labai nedaug. Kuo šis paveikslas ypatingas? Kaip jis susijęs su Lietuvos istorija? Kodėl beveik visose pasaulio bažnyčiose ir milijonų tikinčiųjų namuose kabo vienokia ar kitokia šio paveikslo kopija?

Vilniaus arkivyskupija bei kūrėjų grupė, vadovaujama scenarijaus autoriaus, režisieriaus bei prodiuserio Danielio diSilvos (JAV) pristato dokumentinį filmą, atskleidžiantį dar negirdėtą istoriją apie mažai žinomą pirmąjį Dievo gailestingumo paveikslą. „Neįtikėtina, kaip šio unikalaus meno kūrinio gyvenimas atkartoja mūsų šalies istoriją, o jo paprastumas kviečia sustoti ir susitikti neregimą, bet gailestingą Dievą. Šio paveikslo grožis ir vertė slypi ne teptuko potėpiuose, bet jo paties ir žmonių, kurių gyvenimą pakeitė gailestingumo žinia, istorijoje“, -  sako Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

1934 metais, pačiam Jėzui paprašius, šventoji Faustina ir jos nuodėmklausys, palaimintasis kunigas Mykolas Sopočka, padedant mažai žinomam dailininkui, ėmėsi darbo ant drobės pavaizduoti šv. Faustinos mistinius Gailestingojo Jėzaus regėjimus. Saugantis agresyviai antikatalikiškos sovietinės okupantų valdžios Lietuvoje, šį paveikslą reikėjo paslėpti. Galiausiai dvi nuolankios vienuolės įvykdė „neįmanomą misiją“ ir rizikuodamos pargabeno paveikslą iš Baltarusijos atgal į Vilnių. Po 75 klajonės metų, 2005 m. paveikslas pagaliau rado namus gražioje Vilniaus šventovėje, kaip ir norėjo šv. Faustina bei pal. Mykolas Sopočka.

Dokumentiniame filme apie pirmąjį Dievo gailestingumo paveikslą liudininkai ir tyrėjai pasakoja paslaptingą jo išlikimo istoriją. Apie paveikslą ir dvasingumo, grožio bei meno santykį taip pat kalba kardinolas Christophas Schonbornas (Austrija), kardinolas Stanislawas Dziwiszas (Lenkija), kardinolas Audrys Juozas Bačkis (Lietuva), arkivyskupas Gintaras Grušas (Lietuva), taip pat vyskupas Robertas Barronas (JAV), Jono Pauliaus II biografas George'as Weigelis (JAV), komikas Jimas Gaffiganas (JAV, „The Jim Gaffigan Show“), Ruandos genocidą išgyvenusi bei atsiminimų knygą parašiusi Immaculee Ilibagiza, Grammy apdovanojimus pelnęs aktorius bei džiazo muzikantas Harry Connigas jaunesnysis ir kiti.


Susiję

Įvykiai 3778730988226496999

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item