Kauniečiai prašo atšaukti sekmadieninę rinkliavą už parkavimą Rotušės aikštėje

Kauno miesto tikintieji ragina pasirašyti peticiją Kauno m. savivaldybės tarybai dėl vietinės rinkliavos už parkavimą Kauno rotušės aikšt...

Kauno miesto tikintieji ragina pasirašyti peticiją Kauno m. savivaldybės tarybai dėl vietinės rinkliavos už parkavimą Kauno rotušės aikštėje sekmadieniais nerinkimo.  

Po 2015 m. savivaldybių rinkimų, pasikeitus Miesto valdžiai, Kauno miesto savivaldybės tarybos 2015 m. gegužės 19 d. sprendimu „buvo išskirtinai apmokestintas transporto priemonių statymas Kauno Rotušės aikštėje“, rašoma peticijoje.

Sprendimu nurodyta, kad „(...)rinkliava renkama darbo dienomis nuo 8 iki 18 valandos, išskyrus Rotušės aikštę, kurioje rinkliava renkama visomis dienomis nuo 8 iki 24 valandos“. 2015 m. gruodžio 29 d. Tarybos sprendimu Nr. T-743 ankstesnis sprendimas pakoreguotas, tačiau nauji Vietinės rinkliavos nuostatai paliko galioti tą pačią tvarką Rotušės aikštėje.

„Atkreipiame dėmesį, kad Rotušės aikštės prieigose veikia penkias dideles bendruomenes vienijančios Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų), Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų), Kauno Šv.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) ir Šv.Trejybės (Seminarijos) bažnyčios, todėl sekmadieniais į Šv. Mišias susirenka labai daug miestiečių. Nuo tada, kai 2015 m. apmokestintas parkavimas Rotušės aikštėje sekmadieniais, miestiečiai patiria daug nepatogumų švęsdami sekmadienius, lankydamiesi šeimomis šiose bažnyčiose ir Santakos parke“, teigia peticijos rengėjai.

„Manome, kad miestiečių galimybių patenkinti dvasinius poreikius apribojimas dėl galimai didesnio mokesčių surinkimo yra nepagrįsta strategija, liudijanti apie išskaičiavimu paremtus ją priėmusiųjų prioritetus.

Atsižvelgiant į tai,  mes, žemiau pasirašiusieji, Kauno miesto savivaldybės tarybos ir jos mero, prašome atsižvelgti į miestiečių lūkesčius, pakeisti Miesto tarybos sprendimą ir vietinės rinkliavos Rotušės aikštėje sekmadieniais nerinkti“.


Iniciatoriai primena, jog tokį prašymą susitikę su miesto vadovu išsakė ir Kauno miesto kunigai bei vyskupai, tačiau „nebuvo išgirsti; tad dabar tik mūsų pačių – piliečių bei katalikų – valia ir pareiga išsakyti savo poziciją. Pasirašykite ir kitus pakvieskite!“.Susiję

Aktualijos 7343794633746355503

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2016-02-15 18:28

  Tikri asilai tokius reikalavimus keliantys. Nepripažindami sekmadieninių rinkliavų, jie patvirtina, kad svetimiems parsidavėliai gali rinkti nepagrįstus mokesčius visada, ir tik kol kas išskyrus sekmadienius. Vėliau juos rinks tie, kuriems dabar renka parsidavėliai. - Judošiai nebus ilgai reikalingi.

  AtsakytiPanaikinti
 2. žodžių trūksta2016-02-18 06:58

  Kauniečiai tai tikri varguoliai-automobiliais važinėja, o už stovėjimą valandai pinigų vadinasi neturi. Beje, sekmadienį į senamiestį žmonės ne tik į Bažnyčią atvažiuoja, ir po mišių žmonės išeina pasivaikščioti,barus aplankyti,su draugais susitikti...Tai kaip ten atrinks, kas tik mišioms valandai pastatė? Mišios tai nuo ryto iki vakaro. O tai ką daro vilniečiai?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Rotušės aikštėje tų vietų mašinoms statyti ant pirštų suskaičiuoti galima, tai gal visą Senamiestį nemokamą? Ar Rotušės aikštė išrinktiesiems?

  AtsakytiPanaikinti
 4. 'patenkinti dvasinius poreikius'

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item