Prie visame pasaulyje vykstančių protestų prieš Norvegijos „Barnevernet“ jungiamasi ir Vilniuje

Nuo metų pradžios įvairiose šalyse vyksta protestai prie Norvegijos ambasadų - žmonės reikalauja stabdyti Norvegijos vaikų gerovės tarn...

Nuo metų pradžios įvairiose šalyse vyksta protestai prie Norvegijos ambasadų - žmonės reikalauja stabdyti Norvegijos vaikų gerovės tarnybos „Barnevernet“ savivalę ir grąžinti užsieniečių šeimoms iš jų atimtus vaikus. Lietuviai į protestą prie Norvegijos ambasados Vilniuje kviečiami sausio 21-ąją, vidurdienį.

Suskaičiuoti „Barnevernet“ iš lietuvių šeimų atimtus vaikus tampa vis sunkiau. Vien pastaraisiais mėnesiais Norvegijoje iš tėvų atimtas 2003 m. gimęs berniukas, 2006 m. ir 2008 m. gimę broliukai, 2009 m. ir 2011 m. gimusios mergaitės, net 3 mėnesių kūdikis.

Pasauliui, taip pat ir Lietuvai, keliant į viešumą vaikus praradusių šeimų istorijas, vaikų atiminėjimas nesibaigia. Vis dėlto, pajutę pasaulinį spaudimą, Norvegijos politikai neseniai pareiškė, kad ateityje bus ieškoma galimybės grąžinti vaikus į jų kilmės šalį.

Išskirtinio dėmesio pastaruoju metu sulaukė ir naują protestų bangą paskatino iš Rumunijos kilusių Ruth ir Mariaus Bodnariu šeimos istorija. Penki vaikai iš tėvų buvo atimti argumentuojant jų „krikščioniška indoktrinacija“. Mokyklos direktorė tarnyboms nurodė, kad „Bodnariu šeimos vaikai yra „labai krikščioniški“ ir kad jų tikėjimas, jog Dievas baudžia už nuodėmes, „sukelia vaikų neįgalumą“. Ne vienoje šalyje pasipiktinimą sukėlusi istorija nebuvo aprašyta Lietuvos didžiojoje žiniasklaidoje.  

Kaip teigė vienas protesto prieš „Barnevernet“ savivalę organizatorių, Lietuvos tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka, reaguoti į Norvegijos elgesį būtina: „Iš lietuvių šeimų Norvegijoje atimta ir globėjams atiduota jau beveik trys dešimtys Lietuvos piliečių. Kiekvieno mūsų pase įrašyta, kad mus saugo Lietuvos Respublika. Deja, mūsų valstybė šių vaikų negina, o užsienio reikalų ministro pareiškimai, kad „valstybė padeda“, yra melas. [...] O juk kiekviena tokia istorija - ne tik prarastas pilietis, bet ir šeimos drama. Negalime likti abejingi.“

Protestai šiemet jau vyko Norvegijoje, JAV, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Danijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Rumunijoje, Belgijoje, Italijoje ir Kanadoje. Sausio 16 d. protestas planuojamas Čekijoje, Latvijoje, Rusijoje ir Austrijoje, 17 d. - Indijoje, 21 d. - Lietuvoje, 23 d. - Slovakijoje, 30 d. - Lenkijoje.

Protestų dėl „Barnevernet“ iš tėvų atimtų vaikų kalendorius

Parengė Danutė SavickaitėSusiję

Šeimos politika 4408162080939434369

Rašyti komentarą

  1. "Kiekvieno mūsų pase įrašyta, kad mus saugo Lietuvos Respublika." - ne visai taip: tai NEPRIKLAUSOMOS Lietuvos pasuose taip buvo parašyta, o sajūziniame to nebeliko - ten dabar įrašyta, kad Lietuvos Respublikos vardu kompetentingos organizacijos PRAŠOMOS leisti Lietuvos piliečiams keliauti ir juos globoti, jei riekia. Tai va, "kompetentinga organizacija" Barnevernet ir "globoja". :)

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item