Norvegai žada nebeatiminėti užsienio piliečių vaikų

Norvegija keičia kategorišką poziciją dėl vaiko gerovės tarnybos „Barnevernet“ iš tėvų atimamų vaikų - teigiama, kad nuo šiol vaiko teisi...

Norvegija keičia kategorišką poziciją dėl vaiko gerovės tarnybos „Barnevernet“ iš tėvų atimamų vaikų - teigiama, kad nuo šiol vaiko teisių apsaugos specialistai turės išsiaiškinti, ar vaikas neturi ryšių su kita šalimi, ir bus sprendžiama dėl jo grąžinimo į gimtąją šalį.

Tai itin aktualu Lietuvai - atsiranda vilties, kad iš tėvų atimti vaikai galės būti grąžinti į tėvynę. Iki šiol tokios galimybės Norvegija net nesvarstydavo. Šalis ėmė keisti savo griežtą poziciją po to, kai vaikų iš Lenkijos, Čekijos, Lietuvos ir Rusijos globos perėmimo bylos sulaukė didelio visuomenės, politikų ir žiniasklaidos dėmesio, o „Barnevernet“ net buvo prilyginta nacių organizacijai.

Portalas aftenposten.no skelbia, kad Norvegijos vaikų teisių, lygių galimybių ir integracijos ministerija oficialioms institucijoms išsiuntinėjo raštą, kad prieš rengiant bylą apie globos perėmimą būtina išsiaiškinti, ar vaikas neturi ryšių su kita šalimi, ir galbūt geriau, jei juo pasirūpins ten.

Apie planuojamas permainas girdėjęs „Vakaro žinioms“ patvirtino ir Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis - vienas iš nedaugelio Lietuvos politikų, mėginusių padaryti įtaką, kad į Lietuvą būtų sugrąžintas iš mamos Gražinos Leščinskienės atimtas aštuonerių metų Gabrielius. Politikas teigė šį Norvegijos žingsnį vertinantis neabejotinai teigiamai, o nerimą jam labiausiai kelia tai, kad iki šiol savo pozicijos dėl nepilnamečių Lietuvos piliečių sugrąžinimo į pilietybės šalį Norvegijai neišsakė aukščiausi Lietuvos politikai.

„Man nesuprantamas mūsų valstybės vadovų visiškas nesirūpinimas savo valstybės piliečiais“, - sako V.Mazuronis. Jo žiniomis, kitos valstybės kilus panašioms problemoms jau yra sudariusios atskiras sutartis dėl savo piliečių vaikų grąžinimo.


Susiję

Pasaulis 3748682728459276644

Rašyti komentarą

 1. Pirma, jie nepažadėjo neatiminėti, o antra, mums iš to jokios naudos - ta politika galios tik santykiuose su tomis valstybėmis, kurių valdžia aiškiai parodo, kad su jomis reikia skaitytis. Mūsiškė - akivaizdžiai ne tokia. Antra vertus, grynai pagal "įstatymo raidę", ji tokia ir neprivalo būti. Palyginkite įrašus nepriklausomos Lietuvos ir sajūziniuose pasuose - ir suprasite, kodėl. Kas tingi ieškoti, pagelbėsiu: Lietuvos pase parašyta: "Asmenį, turintį šį pasą, GINA IR GLOBOJA Lietuvos Respublika", o naujame, sajūziniame - "Lietuvos Respublikos vardu visos kompetentingos įstaigos PRAŠOMOS leisti piliečiui, kuriam išduotas šis pasas, laisvai ir saugiai keliauti, prireikus jį GLOBOTI ir suteikti jam visą būtiną pagalbą". Tai va, tos "kompetentingos įstaigos" ir "globoja", o visokie linksevičiai ir prašo, bet jei tos įstaigos prašymų neišklauso - ką jau čia bepadarysi... :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2016-01-02 12:42

   Bjaurus etatini provokatoriau pikc. Irasas naujame pase adresuotas visoms ES valstybiu nariu institucijoms, tuo tarpu ankstesniame - tik Lietuvos. Musu valstybes institucijos privalo ginti ir globoti savo piliecius ne irasu pase, buki tu, o istatymu pagrindu, nepriklausomai nuo irasu turinio. Akivaizdu, kad kitu valstybiu institucijoms tokiu nurodymu neduosi, bet galu gale LR pilieciui sudaromos didesnes galimybes.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2016-01-02 12:47

   Ir man atrodo kad šie norvegų pasvarstymai dar didelio lūžio nežada, juolab ,kad mūsų valstybė TIKRAI NEGINA ir NEATSTOVAUJA SAVO PILIEČIŲ

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2016-01-02 12:58

   Minia buduliu, rekianciu pilna gerkle apie savo valstybes trukumus, apie savo valstybes nesirupinima savo pilieciais, atsisako suprasti akivaizdu fakta - jie ir yra ta valstybe.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2016-01-02 16:25

   Gabrieliaus atveju Lietuvos valdžios atstovai elgėsi apgailėtinai. Lygiai taip pat neryžtingai jie elgtųsi ir Rusijos ginkluotų provokacinių veiksmų atveju. Jie niekuo nesiskirtų nuo Turčinovo ar Jaceniuko, "kariavusių tv ekranuose", bet nenurodžiusių ginti Krymą.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

item