Seimo narės siūlo naikinti baudas už vertimąsi prostitucija

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, Seimo narės Marija Aušrinė Pavilionienė, Giedrė Purvaneckienė ir Vincė Vaidevutė ...

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, Seimo narės Marija Aušrinė Pavilionienė, Giedrė Purvaneckienė ir Vincė Vaidevutė Margevičienė įregistravo Administracinių nusižengimų kodekso 487 straipsnio pakeitimo projektą, kuriuo numatoma naikinti administracines baudas už vertimąsi prostitucija.

Projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad administracinių baudų skyrimas už vertimąsi prostitucija didina prostitucija besiverčiančių asmenų pažeidžiamumą, kadangi užkerta jiems kelią kreiptis į policijos pareigūnus tapus smurto, seksualinės prievartos aukomis. Administracinės baudos neatgraso nuo vertimosi prostitucija, neproporcingai daug baudų skiriama asmenims parduodantiems seksualines paslaugas.

Daugelis besiverčiančių prostitucija asmenų yra nepajėgūs sumokėti skirtų baudų. Besikaupiančios baudos apsunkina galimybes keisti gyvenimo būdą ir turėti pajamų iš legalaus darbo, kadangi gautą atlyginimą tenka skirti susikaupusių baudų sumokėjimui, rašoma pranešime.

2014 m. už prostitucijos paslaugų teikimą buvo nubaustos 299 (iš jų 179 – pakartotinai) moterys, už prostitucijos paslaugų pirkimą arba teikimą – 22 vyrai. 2011 metais bendra skirtų baudų suma buvo 172 000 litų, iš jų sumokėta – 11000 litų, arba tik 6 proc. visų skirtų baudų.

Beveik prieš metus Seimas yra priėmęs rezoliuciją raginančią naikinti administracines baudas už vertimąsi prostitucija, paliekant tik baudas už seksualinių paslaugų pirkimą. Toks prostitucijos reguliavimo modelis, kuris siūlomas įstatymo projekte, galioja Švedijoje, Norvegijoje ir Islandijoje.

Dabartinis Lietuvoje galiojantis prostitucijos reguliavimas yra paveldėtas iš sovietinės sistemos. Be Lietuvos, tik trys Europos Sąjungos šalys (Kroatija, Malta ir Slovėnija) baudžia seksualines paslaugas teikiančius asmenis, kitose 24 Europos Sąjungos šalyse seksualines paslaugas teikiantys asmenys nėra baudžiami.

Susiję

Aktualijos 6109652363295972365

Rašyti komentarą

 1. Kažkaip man čia panašu į šitų veikėjų asmeninį suinteresuotumą, grįstą GEROKAI su realybe prasilenkiančia saviverte. :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2015-11-26 15:27

  Kiekvienas pasiūlymas turi savo logiką, nors profesores Aušrinos suprasti neįmanoma, čia ji už iškrypelius čia ji už dorovę.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Už KOKIĄ dorovę? Ką tokio doroviško įžvelgiate šitame pasiūlyme? :)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2015-11-26 20:35

  Priėjo Lietuvėlė liepto galą. - Dabar leis (!) pragyvenimui užsidirbti pardavinėjan save... Galima būtų tokį įstatymą priimti, bet su sąlyga, kad tos iniciatorės jokia kita veikla neturėtų teisės užsiimti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2015-11-27 09:04

  legalizuoti,tskant kuo toliau tuo gražiau .Isivaizduokite-ateina moteris i DARBO BIRŽĄ , o jai ir sako turime laisvų vietų padirbėti PROSTITUTE,valandinis darbas, visos socialinės garantijos... NEBLOGAS ANE...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2015-11-27 09:35

  Iš fizenomijos nuotraukoje matosi, kad suvokia, ką daro. Žvilgsnio tiesiog neturi kur dėti, nes pačiai gėda. - Supranta, kad ji čia tuo pareiškimu parduoda savo sąžinę.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2015-11-29 22:52

  Parduoti to ko nėra neįmanoma,todėl sąžinę pirmiausia reikia turėt, o kūną pardavinėt ne sąžinės reikalas, o biznio ir malonumo, o kodėl priekiaujama savo, ar kitu kūnu, tai jau didelis ir painus ir labai senas reikalas, jo išspręsti niekam nepavyks, o spręsti tikrai reikia, kitaip ką beveiksi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2015-12-01 09:05

   Sąžinę visi turi, tik nekurie linkę veikti nesiskaitydami su tuo iš vidaus einančiu balsu. Taip elgiasi norintys turėti momentinės naudos. Kai žmogus vykdo kitų užduotį prieš savo sąžinės balso valią, to kitaip ir nepavadinsi, kaip tik dvasine prostitucija.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2015-12-01 11:24

  Galima sutikti kad sąžinę visi turi, tik kodėl vieni tą balsą girdi kiti kurti, tikriausiai tie kurie negirdi sąžinės balso, turi kamštukus, ir kad jų negraužtu sąžinė, juos naudoja, tikrai panašu į prostituciją, ne be reikalo sakoma , tai seniausia profesija.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item