Italijos policija sulaikė pabėgėliu apsimetusį teroristą

Italijos policija sulaikė Tuniso teroristą, turintį ryšių su „Islamo valstybės“ (IS) džihadistais. Vyras buvo įsimaišęs į pabėgėlių grup...


Italijos policija sulaikė Tuniso teroristą, turintį ryšių su „Islamo valstybės“ (IS) džihadistais. Vyras buvo įsimaišęs į pabėgėlių grupę. Apie tai rašo italų laikraštis „La Republicca“, remdamasis šalies žinybomis. Incidentas įvyko prieš kelias dienas, tačiau Roma apie tai pranešė tik dabar, kad nekiltų panika.

Europoje jau kurį laiką tvyro baimė, kad žemyną gali pasiekti pabėgėliais apsimetę teroristai.

38 metų tunisietis Benas Nasras Mehdis buvo tarp 200 pabėgėlių, plaukusių iš Libijos į Lampedūzą. Kai jų laivą ištiko nelaimė, žmonės buvo išgelbėti Italijos karinio laivyno. Italų pareigūnams teroristas nurodė esąs Mohamedas Benas Saras ir pareiškė, kad yra „persekiojamas dėl politinių priežasčių“. Vyras taip pat tikino turįs giminių Šiaurės Europoje ir todėl norįs vykti ten.

Šis tunisietis Italijos saugumo tarnyboms jau yra žinomas. Dėl teroristinių išpuolių planavimo ir savo ryšių su IS jis 2007-aisiais buvo suimtas Italijoje ir nuteistas septynerių metų laisvės atėmimo bausme. Atlikęs bausmę griežtojo režimo kalėjime, jis buvo išsiųstas iš šalies ir perduotas Tuniso žinyboms.

Šios iš anksto buvo perspėjusios Romą, kad B. N. Mehdis gali mėginti įvažiuoti į Italiją, todėl italų policija jo jau laukė. Pagal pirštų atspaudus, kurie buvo duomenų banke, jo tapatybę pavyko greitai nustatyti. B. N. Mehdis buvo suimtas su trimis žmonių kontrabandininkais ir grąžintas atgal į Tunisą.

Vyras yra labai pavojingas, nes moka elgtis su sprogmenimis. Prieš jo suėmimą 2007-aisiais Italijos policija pasiklausė tunisiečio pokalbių telefonu ir tapo liudytoja, kaip jis teikė informaciją vyrams, kuriuos užverbavo džihadui Irake ir Afganistane.


Susiję

Pasaulis 8262933797744256938

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item