Nelegalai nė neketina integruotis

Vokietija į arabų kalbą išvertė 20 pirmų šalies Konstitucijos straipsnių, apibrėžiančių pagrindines teises, tokias kaip žodžio laisvė, m...


Vokietija į arabų kalbą išvertė 20 pirmų šalies Konstitucijos straipsnių, apibrėžiančių pagrindines teises, tokias kaip žodžio laisvė, motyvuodama tai siekiu „padėti pabėgėliams integruotis į visuomenę“. Nors patys vokiečių politikai ne kartą aiškino, kad būtina migrantų integracijos sąlyga - mokėti vokiečių kalbą.

Vokietijos vicekancleris ir centro kairiosios Socialdemokratų partijos lyderis Zigmaras Gabrielis (Sigmar Gabriel) vietos spaudai ir vėl aiškino, kad migrantai Vokietijoje yra laukiami, tačiau jie privalo stengtis pritapti šalyje.

„Žmonės, kurie čia atvyksta, privalo ne tik mokytis vokiečių kalbos, bet ir gyvenimo kartu žaidimo taisyklių, - sakė Z.Gabrielis. - Esu įsitikinęs, kad 20 pirmųjų mūsų Konstitucijos straipsnių formuoja mūsų kultūrą.“

Vicekancleris pridūrė, kad šalis padarė 10 tūkst. Konstitucijos kopijų ir jos bus išdalytos migrantų registracijos centruose. Jo teigimu, migrantai privalo laikytis principų, tokių kaip Bažnyčios atskyrimas nuo valstybės, lygios moterų ir vyrų teisės, teisė į kitą orientaciją ir saviraiškos laisvė. Kalbos klausimo jis daugiau neakcentavo.

Vakar Vokietijos policija aiškinosi pabėgėlių centre Hamburge kilusių masinių muštynių, kai susirėmė apie šimtą atvykėlių iš Afganistano ir Sirijos, aplinkybes. Preliminariais duomenimis, dingstis kilti konfliktui - svetimšaliai susiginčijo, kas turi pirmenybę pakliūti į dušą (tualetą).

Muštynių dalyvių ginklais tapo metaliniai virbai, kėdės ir akmenys. Yra sužeistų. Pareigūnai iš karto negalėjo užkirsti kelio konfliktui, nes pabėgėlių centre budėjo tik 18 policininkų. Sutramdyti mušeikas pavyko tik tada, kai į incidento vietą atskubėjo apie 50 policijos automobilių. Trys muštynių dalyviai sulaikyti.

Sekmadienį Vokietijos policijai teko raminti apie 400 Kaldeno mieste prie Kaselio įkurdintų migrantų iš Pakistano ir Albanijos. Muštynės kilo, kai du atvykėliai susikivirčijo eilėje prie maisto.

Suomijoje kelios dešimtys migrantų surengė protesto akciją prie policijos nuovados Oulu mieste - jie teigė, kad maisto, kuriuo yra maitinami, kokybė nepatenkinama, nors pabėgėlių priėmimo ir skirstymo centro direktoriaus pavaduotojas Janė Salmis (Janne Salmi) pareiškė, kad migrantai maitinami normaliu suomišku maistu, tokiu pat koks tiekiamas visos šalies mokykloms ir vaikų darželiams. Pavaduotojas teigė nežinantis, kodėl maistas sukėlė migrantų nepasitenkinimą.

Tačiau bendrovė „Oulun Serviisi“, atsakinga už maitinimą migrantų priėmimo ir skirstymo centre, pranešė keisianti valgiaraštį. Pavyzdžiui, iš jo bus išbraukta košė, padaugės daržovių patiekalų, viena ryžių rūšis bus pakeista kita. Bendrovės atstovai patikslino, kad migrantai maitinami keturis kartus per dieną.


Susiję

Pasaulis 1808999596789167047

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2015-10-02 18:36

  "Jo teigimu, migrantai privalo laikytis principų, tokių kaip Bažnyčios atskyrimas nuo valstybės, lygios moterų ir vyrų teisės, teisė į kitą orientaciją ir saviraiškos laisvė."
  Spėju, kad jie nesuvokia su kuo turi reikalų;D Tegul pasistudijuoja tie multikultūralizmo apologetai sharia law pagrindus ir koraną ir pamatys, kad jau greičiau iš to "integruotino" gaus peilį po kaklu, nei pritarimą jų principams ( kuriuos jie laiko bedieviškais, nusikalstamais ir naikintinais). Vyksta kolonistinis karas, o europiečiai mosuoja prieš tas gaujas, kol kas ginkluotas vien "metaliniais virbais, kėdėmis ir akmenimis" kažkokiom konstitucijom;DDd

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2015-10-02 20:29

  Teisingai pastebėta. Tik reikėtų pridurti, kad kliūtys integracijai yra abipusės apie ką europiečiai yra linkę nutylėti. Arba jie tiesiog painioja integraciją su asimiliacija :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Įdomus mąstymas. :) Aišku, jei manoma, kad vietiniai turi "integruotis" į atvykėlių kultūrą - tada kitas reikalas. :) Antra vertus, didele dalimi priekaištai be pagrindo - tie "europiečiai" (bent jau oficialiame lygmenyje) neturi jokio vertybinio stuburo (debiliškos "viršūnėlių" deklaracijos, ant kurių naujieji kolonistai atvirai "padėję" ir kurios niekad nebus įgyvendintos, nesiskaito), tad jokia kolonistų integracija (jau nekalbant apie asimiliaciją) net iš tolo nekvepia - tai vietiniai bus kas asimiliuoti, kas integruoti, o likusieji (su tų pačių "progresyvių" vietinių pagalba) - maginalizuoti. ;)

   Panaikinti
  2. Atsiprašau - turėjo būti "marginalizuoti".

   Panaikinti
 3. "Vokietija į arabų kalbą išvertė 20 pirmų šalies Konstitucijos straipsnių, apibrėžiančių pagrindines teises, tokias kaip žodžio laisvė"

  Kitaip tariant Vokietijos konstitucija Vokietijoje garantuoja arabiško žodžio laisvę?!
  Iš tiesų įdomūs laikai...
  Tokie ir panašūs įvykiai rodo, kad Vokietijoje šeimininkai - ne vokiečiai. Ji nuo paskutinio karo pabaigos taip ir liko okupuota...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item