D.Tuskas: pabėgėlių iš Sirijos skaičius gali išaugti dar 3 mln.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas įspėjo, kad sirų pabėgėlių skaičius gali padidėti dar 3 mln., jei Assado režimas laim...


Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas įspėjo, kad sirų pabėgėlių skaičius gali padidėti dar 3 mln., jei Assado režimas laimės karą Sirijoje. Antradienį kalbėdamas Europos Parlamente Strasbūre jis ragino skubiai gerinti ES išorės sienų kontrolę, praneša agentūra AFP.

„Nepakankama išorės sienų apsauga tapo magnetu visiems pabėgėliams", - sakė D. Tuskas. Pabėgėlių stovyklose regione jis esą buvo perspėtas, kad galima Assado režimo pergalė sukels naują pabėgimų bangą.

Į karą įsitraukus Iranui ir Sirijai, anot D. Tusko, tokia tikimybė tapo galima. Tai patvirtino ir Turkijos prezidentas Recepas Erdoganas. Alepą esą gali palikti dar 3 mln. pabėgėlių.

D. Tuskas paskelbė, kad po dešimties dienų įvyksiančiame ES viršūnių susitikime vėl bus kalbama migracijos tema. „Svarbiausia yra atkurti ES išorės sienų kontrolę", - akcentavo jis. Europa be išorės sienų yra Europa be Šengeno ir „terpė baimei". Tai esą anksčiau ar vėliau sukels politinę katastrofą.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude'as Junckeris paskelbė, kad į Graikiją išorės sienų apsaugai bus nusiųsta 600 ES pareigūnų. Jis paragino Europos Parlamentą greitai pritarti lėšų didinimui ES išorės sienų valdymo agentūrai „Frontex" ir Europolui.


Susiję

Pasaulis 139044660849023719

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item