Prezidentė: tautinių bendrijų švietimo padėtis Lietuvoje yra viena geriausių ES

Tautinių mažumų švietimo situacija yra viena geriausių Europos Sąjungoje, sako Prezidentės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo ir kult...


Tautinių mažumų švietimo situacija yra viena geriausių Europos Sąjungoje, sako Prezidentės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Rūta Kačkutė ir pabrėžia, kad tautinių bendrijų mokiniai neturėtų tapti politiniais įkaitais.

„Prezidentės nuomone, tautinių bendrijų švietimo padėtis Lietuvoje iš tiesų yra viena geriausių Europos Sąjungoje, nes ugdymosi sąlygos yra sudarytos lenkams, rusams, baltarusiams, ne tik tai, kad jie gali mokytis savo gimtosios kalbos, bet jie gali mokyti savo gimtąja kalba ir kitų dalykų nuo pat darželio iki aukštosios mokyklos“, - antradienį interviu „Žinių radijui“ sakė R. Kačkutė.

Prezidentės atstovė taip pat pridūrė, kad „labai nesinorėtų, kad tautinių bendrijų mokyklas lankantys vaikai taptų politinių žaidimų įkaitais“.

„Visos Lietuvoje gyvenančios tautinės bendrijos turi vienodai jaustis Lietuvos piliečiais ir jiems turi būti sudarytos tokios pat geros sąlygos išmokti valstybinę lietuvių kalbą. Ir jeigu dabar yra siūlymai atšaukti lietuvių kalbos egzaminą ar jį supaprastinti, tai iš tikrųjų reiškia tam tikrą diskriminaciją, nes tautinių bendrijų vaikai tikrai negalės išmokti lietuvių kalbos taip gerai ir paskui tai darys įtaką jų gyvenimui“, - teigė vyriausioji Prezidentės patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais R. Kačkutė.

Pasak jos, kitų kalbų besimokantys vaikai mokyklose gali pasirinkti tik rusų ar lenkų kalbos egzaminą bei jį laikyti, ką daugelis šiuo metu ir daro, todėl nėra būtinybės įvesti kitus papildomus egzaminus.

Susiję

Ugdymo politika 4699185726162183071

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item