Penki Lietuvos europarlamentarai pritarė 65 mln. eurų baudai Lietuvai už migrantų nepriėmimą

Šiandien Europos parlamente buvo pritarta Europos komisijos planui paskirstyti tarp ES valstybių narių 160 tūkstančių migrantų, iš kurių...


Šiandien Europos parlamente buvo pritarta Europos komisijos planui paskirstyti tarp ES valstybių narių 160 tūkstančių migrantų, iš kurių 1105 tektų Lietuvai. Tarp balsavusių už šią rezoliuciją buvo ir penki Lietuvoje išrinkti parlamentarai – socialdemokratai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, liberalai Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga, konservatorius Algirdas Saudargas.

Prieš pasisakė tik trys Lietuvoje išrinkti parlamentarai. Vienas iš jų, Valentinas Mazuronis, pakomentavo, ką šis sprendimas reikš Lietuvai.

„Pasiūlymas buvo daugiau nei nepriimtinas – jis labai labai žalingas. Tiesą sakant toks blogas, kad dar kartą supurtys visą Bendriją lygiai taip pat, kaip supurtė sprendimai laikinai vėl įvesti sienų apsaugą ir Vokietijos pagrasinimas taikyti finansines sankcijas toms šalims, kurios nenorės priimti per prievartą primetamų pabėgėlių skaičių,“ – teigia V. Mazuronis.

Pagal Europos parlamento patvirtintą planą, jeigu išskirtinėmis aplinkybėmis valstybė narė praneša, kad laikinai vienerių metų laikotarpiu negali visiškai ar iš dalies dalyvauti perkėlimo veikloje, – ji į ES biudžetą turėtų sumokėti 0,002 proc. BVP dydžio finansinį įnašą. Be to valstybės privalės reguliariai, bet ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius nurodyti, kiek asmenų gali būti greitai perkelti į jos teritoriją.

„Taigi, EP nariai mielaširdingai sutiko, kad valstybės kas tris mėnesius turės priimti vis daugiau pabėgėlių arba kitaip turės mokėti milžiniškus pinigus, – komentuoja V. Mazuronis. – 0,002 proc. BVP skamba labai nedaug, tiesa? Tačiau Lietuvai tai sudarytų beveik 65 mln. eurų! (220 mln. litų). Tokia suma parklupdytų mūsų šalį… Tai dabar teks sutikti su bet kuo, nes kitaip bankrutuosime?“

Parlamentaras priimtąjį sprendimą vadina absurdišku. „Šis sprendimas turės labai didelių rimtų pasekmių jeigu bus toliau vystomas per Europos Komisiją“, – teigia jis.

Susiję

Politika 4462198452071032038

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2015-09-18 16:21

  Jeigu visi dirbantieji sumestų po kokius 35 eurus (išsimokėtinai per metus), būtų galima sumokėti tą baudą. ir ateičiai pamąstyti, ko netenkame priklausydami tam "sojuzui". Lyg rusiškojo būtų buvę maža.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai kad tai būtų ne vienkartinė bauda, tad mestis reiktų nuolat. Bet kad šitas sajūzas kuo toliau, tuo labiau panašėja į aną, ginčytis būtų sunku - kaip ir dėl to, kad kuo toliau, tuo labiau narystės žala nusveria naudą.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2015-09-18 23:29

  Neša mums jau matytą saulę - tik iš Vakarų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2015-09-19 09:01

  Naujas - senas internacionalizmas ir vėl "savanoriškai" - prievartiniu būdu. Tiesiog norisi nusikeikti...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2015-09-19 22:06

  Kažkokie keli pyderai nulems Lietuvos ateitį?Vyt juos na... iš ten ir tiesiai į zonos gaidyną,kokiem 20 metelių,pakedentų ten plunksneles gal atsikvošėtų ką daro

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2015-09-20 00:21

  Betgi mes jiems suteikėme įgaliojimus :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kas tiesa, tai tiesa. Atimkim tuos įgaliojimus, ir patys juos įgykim. Tada šį įstatymą dėl baudų Lietuvai atšauksim.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2015-09-21 11:52

   Manau per rinkimus ne vergvaldžius renkamės, o tautos atstovus. Anie tautai neatstovauja, nebent jų t auta yra ES.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2015-09-21 16:10

  Istorija, turi savybę kartotis, ,,Leninas sakė:,, Kur mes dėsim žmonės, kada pas mus ims plūsti į mūsų sukurtą Rojų?'', pasirodo rojų sukūrė pūvantis kapitalizmas, o Leninas sukūrė pragarą iš kurio visi neša kudašių, tada ES pasistojo klausimas, kur juos dėsim?, galioja amžina taisyklė Rojus amžinai neegzistuoja.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2015-09-28 17:28

  geriau sumoketi 65 milijonus euru pries pabegeliu priemima , negu priimti pabegelius , tada lietuviu tauta bus patenkinta , nes tie pinigai matyt bus skirti imigrantams vokietijoje ir kitur

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item