Dvylikos žvaigždžių vainikas ES vėliavoje - Švč. Mergelės Marijos simbolis

Švč. M. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmės pirmajame skaitinyje iš Apreiškimo Jonui knygos skaitome: „Ir pasirodė danguje didingas ...


Švč. M. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmės pirmajame skaitinyje iš Apreiškimo Jonui knygos skaitome: „Ir pasirodė danguje didingas ženklas: moteris, apsisiautusi saule, po jos kojų mėnulis, o ant galvos dvylikos žvaigždžių vainikas“ (Apr 12,1). Turbūt ne visi žino, kad būtent šie žodžiai įkvėpė prancūzų dailininką Arsène‘ą Heitzą, sukūrusį Europos Sąjungos vėliavą.

Vėliavos istorija siekia 1949 m., kai dar nebuvo Europos Sąjungos. Tais metais buvo įkurta kita europinė organizacija – Europos Taryba. Jau pirmojo Europos Tarybą sudarančių šalių atstovų susitikimo metu buvo pasiūlyta suprojektuoti vėliavą, kuri simbolizuotų žemyno tautų vienybę. Buvo paskelbtas konkursas, kurį laimėjo prancūzas Arsène Heitz. Jis konkursui pateiktame projekte pasiūlė dvylikos žvaigždžių vainiką mėlyname fone. Iš pradžių žvaigždžių spalva turėjo būti balta. Vėliau buvo parinkta aukso spalva. Oficialiai buvo aiškinama, kad mėlyna spalva yra vilties simbolis, o žvaigždžių skaičius dvylika simbolizuoja pilnatvę. Tačiau vėliau pats dailininkas patikslino, kad mėlyna tai ir vilties spalva, ir krikščionių tradicijoje Mergelės Marijos spalva, o žvaigždžių vainiko simbolis paimtas iš Apreiškimo Jonui knygos.

Įdomus ir dar vienas sutapimas: Europos vėliava buvo patvirtinta 1955 m. gruodžio 8 d. Strasbūre vykusiame Europos Tarybos ministrų komiteto posėdyje. Tą dieną Bažnyčia mini vieną pagrindinių Mergelės Marijos švenčių – Nekaltojo Prasidėjimo iškilmę.  Nuo tos dienos mėlyna vėliava su dvylikos žvaigždžių vainiku buvo oficiali Europos Tarybos vėliava. 1986 m. šią vėliavą pasirinko ir Europos Ekonominė bendrija, 1988 m. virtusi Europos Sąjunga.

Kalbant apie Europos Sąjungos vėliavą, verta pridurti, kad apie žvaigždėtą dangų ir Viešpaties malonę kalbama taip pat ir Europos Sąjungos himne. Kaip žinoma, Europos Sąjungos himnas tai Ludwigo van Beethoveno Devintosios simfonijos finalo fragmentas, su Friedricho Schillerio „Odės džiaugsmui“ žodžiais. Viename jos posmų sakoma: „Dėl pasaulio, milijonai / nebijokite kančių! / Ten, už tolimų žvaigždžių / laukia Viešpaties malonė“.


Susiję

Pasaulis 7379888784394822389

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2015-08-17 15:25

  Nekaltai pradėsosios Dievo motinos išniekinti labiau nebeįmanoma, kaip tik jos simboliu padabinant besiveriantį pragarą. Tarp kitko, ES konstitucijoje jau "taktiškai" nutylėta apie Dievą...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2015-08-21 23:31

  Dvylikos žvaigždžių vainikas ES vėliavoje? Na, ką jūs! Ten juk užpildytos pentagramos - kruviniausias ženklas, kokį žmonija atsimena...
  Jei rastumėte laiko pasižiūrėti į Švč. M. Marijos atvaizdus (senesnius, nes naujuose pasitaiko, ko tik nori...), ten tokių "žvaigždžių" nerastumėte!

  Čia verta prisiminti šį perspėjimą: "Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje (šiuo atveju pasipuošę Švč. M. Marijos "vainiku"!), o viduje yra plėšrūs vilkai. Jūs pažinsite juos iš vaisių." O kokie ES vaisiai, ypač liečiantys Bažnyčią ar šeimą?!

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item