Popiežius: Laudato si’ – ne „žalioji“, bet socialinė enciklika

Antradienį po pietų popiežius Pranciškus susitiko su septyniasdešimties pasaulio miestų merais, dalyvavusiais šiomis dienomis Popiežiško...


Antradienį po pietų popiežius Pranciškus susitiko su septyniasdešimties pasaulio miestų merais, dalyvavusiais šiomis dienomis Popiežiškosios mokslų akademijos ir Popiežiškosios socialinių mokslų akademijos surengtame susitikime, kuriame buvo kalbama apie dabartinio miesto gyvenime vis labiau juntamas ekologinių problemų pasekmes bei apie naujas žmonių vergystės formas. Septyniasdešimties miestų merai ir popiežius Pranciškus taip pat pasirašė bendrą deklaraciją.

Natūralios aplinkos naikinimas neigiamai atsiliepia žmogaus gyvenimui, - kalbėjo popiežius, atkreipdamas dėmesį, kad nuo to nukenčia ne tik žmonės, gyvenantys ekologinių problemų tiesiogiai paliestose vietos, bet ir tie, kuriuos jos priverčia migruoti, keltis į miestus. Didėja ir bedarbių, ateities perspektyvų neturinčių žmonių gretos, tuo pačiu generuodamos tokias problemas kaip išnaudojimas juodojoje darbo rinkoje ar net prekyba žmonėmis.

Popiežius priminė, kad šias problemas yra palietęs neseniai paskelbtoje savo enciklikoje Laudato si’. Popiežius pabrėžė, kad į šią encikliką sudėtos jo mintys apie visų mūsų atsakomybę už mūsų bendrus namus turėtų būti priimtos kaip Bažnyčios socialinio mokymo dalis. Tai ne kažkokia „žalioji“ enciklika, kaip kartais ji pristatoma, bet socialinio mokymo dokumentas, kalbantis apie integralią ekologiją. Negalima atskirai traktuoti žmogaus ir gamtos; vienaip rūpintis žmogaus asmeniu, o kitaip gamtine aplinka, kurioje jis gyvena. Žmogų ir gamtą sieja abipusis ryšys. Žmogus priklauso nuo gamtos ir gamta nuo žmogaus. Pagaliau žinome, kad jei gamtos žmogus nesaugo, ji kartais atsigręžia prieš žmogų. Dėl nepakankamo rūpinimosi gamta, besaikio miškų eksploatavimo, dėl per didelės žemės ūkio industrializacijos nekontroliuojamai didėja metropolijų gyventojų skaičius ir plečiasi lūšnynų rajonai.


Susiję

Socialinis mokymas 6810275036065756892

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item