EŽTT liepia įteisinti homoseksualų partnerystę

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) užvakar byloje „Oliari ir t.t. prieš Italiją“ paskelbė, kad Italija pažeidė Europos žmogaus teisi...


Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) užvakar byloje „Oliari ir t.t. prieš Italiją“ paskelbė, kad Italija pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį, nesuteikdama jokio teisinio pripažinimo tos pačios lyties poroms, ir pasisakė apie valstybės „pozityvią pareigą“ teisiškai sureguliuoti homoseksualų santykius.

Byloje Italijos Vyriausybė rėmėsi tuo, kad ji turi pasirinkimo arba nuožiūros laisvę, t.y. ji gali pati spręsti, kada ir kokiais būdais jai suteikti teisinį pripažinimą tos pačios lyties asmenims. Tačiau Strasbūro teismas tik patvirtino, kad nacionalinė teisė ES valstybėse narėse neturi jokios galios, o kelių garsiai šaukiančių homoseksualistų reikalavimai yra svarbesni už absoliučios daugumos europiečių nuomonę bei nacionalinę valstybių teisę.

Čia verta prisiminti, kad protestuojant prieš panašią politiką Italijoje, birželio 20 d. Romoje, prie Šv. Jono Laterano bazilikos, buvo surengtas „Šeimos žygis“, kuriame dalyvavo daugiau nei milijonas žmonių iš visos Europos.

Žygio, kuriuo siekiama apginti santuokos ir šeimos šventumą, išvakarėse Bolonijos arkivyskupas kardinolas Carlo Caffarra pareiškė susirūpinimą šiandienės visuomenės ateitimi, ypač dabartiniu „homoseksualizmo išaukštinimu“.

„Turėdamas prieš akis tokius faktus, visada savęs klausiu: kaip žmogaus protas gali būti toks aklas tokiems fundamentaliems įrodymams, kad homoseksualumo garbinimas veda į visuomenės sunaikinimą? - retoriškai klausė kardinolas. - Ir priėjau prie išvados: akivaizdu, jog visa tai yra velniškas darbas. Tai paskutinis iššūkis, kurį velnias meta Dievui Kūrėjui.“

Be to, istoriniame balsavime šio mėnesio pradžioje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba Ženevoje patvirtino rezoliuciją, kviečiančią išsaugoti šeimą. Rezoliucija akcentuoja, kad šeima yra prigimtinis ir svarbiausias visuomenės vienetas, bei ragina vyriausybes vykdyti šeimai jautrią politiką ir imtis veiksmų, kad būtų užkirstas kelias šeimos kaip institucijos išlikimui kylančioms grėsmėms.

Rezoliucija akcentuoja, kad „šeima atlieka itin svarbų vaidmenį išsaugant kultūrinį identitetą, tradicijas, moralę, paveldą ir vertybinę visuomenės sistemą“.

Vilniuje veikiančio Žmogaus teisių stebėjimo instituto teisininkė Natalija Bitiukova teigia, kad teisiškai Lietuvos ir Italijos situacijos yra analogiškos, todėl esą tokį patį pareiškimą pateikus prieš Lietuvą, šansai, jog pareiškėjai byloje prieš Lietuvą laimėtų „yra labai dideli“.

Susiję

Pažangos ideologija 4780613040623839843

Rašyti komentarą

 1. "Strasbūro teismas tik patvirtino, kad nacionalinė teisė ES valstybėse narėse neturi jokios galios, o kelių garsiai šaukiančių homoseksualistų reikalavimai yra svarbesni už absoliučios daugumos europiečių nuomonę bei nacionalinę valstybių teisę." citatos pabaiga. Tai yra laikmetis kai žmonių viltys dėl teisės ir teisingumo dūžta į ideologizuotų teismų realybę. Kažkaip liūdna. Tos ideologijos kaip hidros galvos ... Kas bus tas "Heraklis". Ir šekspyriškai - ar BUS?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2015-07-23 14:22

  Ar tik ne Sinica neseniai rašė, jog Lietuva turi būti atsargi su heteroseksualios partnerystės įteisinimu. Tada tas EŽT lieps automatiškai taikyti ir sodomitams. Taigi vietoj partnerystės įstatymo reikia dar "lengvesnio" įstatymo.

  AtsakytiPanaikinti
 3. "Vilniuje veikiančio Žmogaus teisių stebėjimo instituto teisininkė Natalija Bitiukova teigia, kad teisiškai Lietuvos ir Italijos situacijos yra analogiškos". Ne visai analogiškos. Stipriu argumentu teisme tapo tai, kad Italijos Konstitucinis teismas, skirtingai nei Lietuvos, yra priėmęs sprendimą, įpareigojantį parlamentą priimti įstatymą, reguliuojantį vienos lyties asmenų partnerysčių teisinį statusą. Italijos atstovai Strasbūre aiškino taip, kad jų visuomenė dar nesubrendusi tokiems pokyčiams, taigi, parlamentas, kaip demokratinė tautos atstovybė, turi atsižvelgti į tautos valią. "Europos žmogaus teisių teismo nuomone, tai tolygu tyčiniam bandymui užkirsti kelią įvykdyti galutinį ir įsiteisėjusį teismo sprendimą , (...) kurį toleruoja, ar net tyliai jam pritaria, valstybės vykdomoji bei įstatymų leidžiamoji valdžia, o tai gali pakenkti pasitikėjimui teismo institucijomis bei stato į pavojų teisminės valdžios veiksmingumą."
  Bet pats sprendimo pagrindinis argumentas - valstybei nesiėmus veiksmų, pažeidžiamas Žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnis - yra jau visiškas įžūlumas. Juk šio Konvencijos straipsnio paskirtis yra būtent apsaugoti privatų asmens gyvenimą nuo valstybės kišimosi. O juo remiantis, reikalaujama kaip tik atvirkščio dalyko - valstybės įsikišimo, registruojant privačių asmenų "jausmus", ir tokiu būdu siekiant tų "jausmų" viešo pripažinimo.
  Matome akivaizdžią tendenciją: ko nepavyksta pasiekti per politinį procesą (stumiant "pažangius" įstatymus), tai padaroma per teismus.

  AtsakytiPanaikinti
 4. "Matome akivaizdžią tendenciją: ko nepavyksta pasiekti per politinį procesą (stumiant "pažangius" įstatymus), tai padaroma per teismus."

  Na, man atrodo, problema yra ta, kad EŽTT iš viso priėmė nagrinėti šią bylą. Juk tokie dalykai yra ne Europos Sąjungos bendrosios kompetencijos, o atskirų ES narių kompetencijos dalykai. Gal kas nors galėtų paaiškinti, kodėl EŽTT iš viso ėmėsi šios bylos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. EŽŽT nėra ES institucija. Tai teismas prie Europos Tarybos (ne ES Taryba), kurio kompetencija - nagrinėti skundus dėl žmogaus teisių pažeidimų iš šalių, pasirašiusių Žmogaus teisių konvenciją, o tai apima žymiai didesnį skaičių šalių, įskaitant Rusiją, Turkiją, Kanadą ir t.t. Šiuo atveju buvo skundas, kad Italija pažeidžia Konvencijos 8 straipsnį, o tai jau šio teismo kompetencija. Bet po šio absurdiško (grynai teisinės argumentacijos prasme) sprendimo EŽŽT reputacija turėtų smarkiai susvyruoti.

   Panaikinti
  2. "EŽŽT reputacija turėtų smarkiai susvyruoti"- nesusvyruos nes priimtas politkorektiškas beigi šiaip ideologiškai teisingas sprendimas. Jargau, jūs ką - prie bolševikų negyvenę? :)

   Panaikinti
  3. "Šiuo atveju buvo skundas, kad Italija pažeidžia Konvencijos 8 straipsnį, o tai jau šio teismo kompetencija."

   Ir kokios dabar italų galimybės išvengti tų partnerysčių įteisinimo? Surengti referendumą dėl Italijos Konstitucijos keitimo, kad būtų panaikintas Italijos Konstitucinio teismo sprendimas, įpareigojantis Italijos parlamentą priimti įstatymą dėl partnerysčių, ar yra dar kitų galimybių? :)

   "Jargau, jūs ką - prie bolševikų negyvenę? :) "

   Gyvenę, gyvenę, matę visko.

   Panaikinti
 5. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2015-07-29 11:46

  Sinonimai, analogai, tokie kaip bolševizmas, komuniszmas, socializmas, nacizmas, fašizmas,taip pat ir homoseksualizmas, yra to paties kelmo broliai, tik homoseksualizmas, tai malonus išnykimas.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item