Žaliojo tilto skulptūras remontui nukels anksčiau

Sovietinės Žaliojo tilto skulptūros skaičiuoja paskutines dienas. Nors anksčiau sostinės meras Remigijus Šimašius sakė, kad lauks dar vi...


Sovietinės Žaliojo tilto skulptūros skaičiuoja paskutines dienas. Nors anksčiau sostinės meras Remigijus Šimašius sakė, kad lauks dar vienos ekspertų išvados, nuspręsta ekspertizės nebelaukti, rašo delfi.lt.

Nutarta, kad dvi ankstesnės išvados apie avarinę skulptūrų būklę yra įtikinamos pakankamai. Taigi jos restauruoti bus nuimtos per ateinantį mėnesį – liepos pradžioje arba viduryje, praneša LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“. „Situacija yra labai aiški. Skulptūros yra, akivaizdu, kad ne tokios būklės, kurios leistų jaustis ramiai dėl jų saugumo. Aišku galima pridėti ir kad pačios skulptūros yra ne tos, kurios galėtų įkvėpti miestiečius naujai, šviesiai ir gerai ateičiai. Tai be jokios abejonės tas skulptūras vien dėl saugumo dalykų reikės nukelti ir tas bus padaryta“, – LNK televizijai kalbėjo R. Šimašius.

Dešimtis tonų sveriančias skulptūras nukelti nebus paprasta. Artimiausiomis savaitėmis prie jų bus pradedamos montuoti konstrukcijos, kurios nukėlimą palengvins.

Anksčiau Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius informavo Vilniaus miesto savivaldybę, kad vizualiai apžiūrėjus Vilniaus miesto Žaliąjį tiltą su metalinėmis skulptūromis nustatyta, jog tilto dalys – skulptūros – gali būti avarinės būklės. Anot specialistų, Žaliojo tilto skulptūros stipriai surūdijusios, suvirinimo siūlės ištrupėjusios, figūrų dalys atitrūkusios viena nuo kitos.

Žaliasis tiltas į Kultūros vertybių registrą buvo įrašytas 1997 m. gruodžio 31 d. Skulptūrų grupės „Mokslo jaunimas“, „Taikos sargyboje“, „Pramonė ir statybos“ bei „Žemės ūkis“ ant tilto buvo pastatytos 1952 m.


Susiję

Politika 4225065109512645273

Rašyti komentarą

 1. "Dešimtis tonų sveriančias skulptūras nukelti nebus paprasta." - supjausčius gabalais būtų LABAI paprasta. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2015-06-17 12:37

  Dovilė Šakalienė labai pagrįstai ir argumentuotai ProPatria vadina ProKremlin: D. Šakalienė. Ar prarysim Kremliaus jauką ir išspjausim savo laisvę? Delfi


  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2015-06-17 12:50

   Tas liberalmarksistinis Delfi daug ko prirašo.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2015-06-17 13:21

   Jei kritikuoti pederastiją, sodomiją ir kitokį Vakarų "gėrį" yra tolygu būti Kremliaus agentu, tada aš tyliu... Ko tik neprirašys DELFI's, kad melas virstų viena "tiesa".

   Panaikinti
  3. Galvoju - kiek nupušęs turi būti tolerastikas, kad po TOKIU tekstu įdėtų TOKĮ komentarą? :D

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2015-06-17 17:31

  Kovoti prieš vakarų demokratiją reiškia stumti Lietuvą į Rusijos nasrus. O aš geriau mirčiau negu vėl gyvenčiau rusų okupuotas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Įdomi fantazija, reik pasakyt - psichopatologams būtų nebloga tyrimo medžiaga. Bet pirmiausia - kas paskatino tamstelę būtent po ŠITUO tekstu savo "įžvalgas" rašyti? Ar čia vienas ir tas pats tolerastikas reiškiasi? :)

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2015-06-17 19:34

  Kaip tu, prieštaraudamas "pažangiom demokratinėm" idėjom su visokiom sodomijom, tautų, rasių maišymais ir pan., bet palaikydamas Lietuvos buvimą ES ir NATO, "stumti Lietuvą į Rasiejos nasrus"? Nereikia sekti pasakų, kad visi, kas kritikuoja kai kurias ES negeroves, tai iškart yra Rasiejos agentas. Aišku, yra tokių, kurie nepalaiko Lietuvos narystės ES ir NATO, tie ir yra Lietuvos stumikai į Rusijos glėbį.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2015-06-17 19:39

  Pasitaisau žioplas klaidas:

  Kaip tu, prieštaraudamas "pažangiom demokratinėm" idėjom su visokiom sodomijom, tautų, rasių maišymais ir pan., bet palaikydamas Lietuvos buvimą ES ir NATO, gali "stumti Lietuvą į Rasiejos nasrus"? Nereikia sekti pasakų, kad visi, kas kritikuoja kai kurias ES negeroves, tai iškart yra Rasiejos agentai. Aišku, yra tokių, kurie nepalaiko Lietuvos narystės ES ir NATO, tie ir yra Lietuvos stumikai į Rusijos glėbį.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manyčiau, be reikalo stengiatės aiškinti - normalūs žmonės ir taip supranta, o tolerastikai vis tiek neįgalūs. :)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item