Nuo gegužės 1 d. įsigaliojo draudimas nepilnamečiams rūkyti ar turėti tabako gaminius

Penktadienį, gegužės 1, įsigaliojo prieš savaitę priimtos Tabako kontrolės pataisos, draudžiančios  asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti...


Penktadienį, gegužės 1, įsigaliojo prieš savaitę priimtos Tabako kontrolės pataisos, draudžiančios  asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti. 

Prieš savaitę Seimas priėmė ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus, kuriais nuo gegužės 1 d. nustatyta administracinė atsakomybė už šį pažeidimą. Kodekse įtvirtinama, kad nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas užtrauks baudą nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu. Bauda už jaunesnių kaip 16 metų asmenų nusižengimą bus skiriama tėvams arba globėjams (rūpintojams). Už pakartotinius nusižengimus bauda sieks nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.

Iki šiol Tabako kontrolės įstatyme buvo įtvirtintas tik draudimas parduoti tabako gaminius asmenims iki 18 metų, jiems nupirkti ar kitaip perduoti, tačiau nebuvo apibrėžtas rūkymo ar tabako gaminių turėjimo amžiaus cenzas.

Pasak pasiūlymo iniciatorių, rūkymo problema, ypač tarp nepilnamečių, didėja: „Statistika skelbia, jog rūkančiųjų skaičius pasaulyje nuolat didėja, o pradedančiųjų rūkyti amžius pavojingai jaunėja“. 

Susiję

Ugdymo politika 4956758680510673258

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2015-05-04 19:31

    Nu koks čia dar įstatymas gali būti. Idijotų šaiką, pirmiau įsileidžia visokius iškrypėlius, kad zombintų tautą, o paskui draudžia vaikams sekti jų pavyzdžiu. Dingti iš tos evrožopos reikia, kol ne vėlu.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

Naujienų prenumerata

item