Vytautas Radžvilas. Eižėja valstybės pamatai

VSD ataskaita palieka slogų įspūdį. Iš tiesų nėra jokia paslaptis, kad Lietuvoje esama internetinių svetainių, kurias pagrįstai galima b...


VSD ataskaita palieka slogų įspūdį. Iš tiesų nėra jokia paslaptis, kad Lietuvoje esama internetinių svetainių, kurias pagrįstai galima būtų įtarti tarnaujant svetimai valstybei - Rusijai. Tačiau tokio lygio institucija vis dėlto turėtų sugebėti intelektualiai atskirti tokią tarnystę nuo to, kas kiekvienoje laisvoje šalyje suvokiama kaip visiškai natūrali joje vykstančių procesų analizė arba kritika.

„Respublikos“ grupės leidiniai kaip tik šiuo metu giliau nei didžioji dalis Lietuvos žiniasklaidos analizuoja šalyje vykstančius procesus. Taip yra todėl, kad jie turi atskaitos tašką, leidžiantį pažvelgti į tai, kas vyksta, blaiviu ir kritišku žvilgsniu. Tas atskaitos taškas yra ilgalaikiai strateginiai Tautos ir valstybės interesai. Toli gražu ne visada šie interesai yra laiduojami Lietuvos valstybei darant geopolitinius arba kitus konkrečius žingsnius. Todėl kiekvieną tokią analizę suvokti kaip valstybės pagrindų griovimą yra ne tik apgailėtina intelektualiniu požiūriu, bet, griežtai šnekant, būtų galima pavadinti gal būt ir nesąmoninga devalstybine veikla, t.y. valstybės pagrindų griovimu.

Iš tikrųjų valstybės saugumu ir jos gerove rūpinasi ne ideologinius štampus mechaniškai kartoti įpratę, o iš tiesų apie nieką nemąstantys vadinamieji analitikai, bet žmonės, kurie savyje derina kitas savybes - būtiną intelektualinę kompetenciją ir labai aiškias provalstybines ir patriotines nuostatas. Jeigu šito derinio nėra, tuomet pagrindas iškrenta iš po kojų, ir vienu atveju išliejamas visiškai nemąstantiems skirtas pseudopatriotizmas arba kitu atveju - rafinuota intelektualinė sofistika, kuria dangstomas tarnavimas ne savos Tautos ir valstybės, bet kitų, išorės, veiksnių interesams.

Lietuvoje šiuo metu esama labai daug vadinamosios provakarietiškos propagandos, savo esminiais bruožais be galo smarkiai primenančios sovietinių laikų propagandą, kurioje viskas, kas ėjo iš Kremliaus, buvo savaime nekvestionuojama gėrybė ir kuri bet kokias kritiškesnes nuomones vertino būtent kaip antivalstybinę veiklą. Taigi, manyčiau, kad šitoks užsipuolimas rodo, kad tiek politiškai, tiek intelektualiai Lietuvos valstybės pamatai ne stiprėja, bet esama akivaizdžių jų eižėjimo požymių.


Susiję

Vytautas Radžvilas 635841619882155533

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2015-04-19 07:47

  Gerbiamieji , tikrasis valstybes saugumas prasideda ir baigiasi stipriu ukiu.Gal skamba kiek pompastiskai bet tenoriu tik atkreiti demesi i sia tema.Pas mus is ziniasklaidos berods baigia isnykti net pats zodis ukis ar ekonomika. Ekonomika ir jos problemas emesi (is tiesu monopolizavo) "analizuoti" banku klerkai pasiziurreje i gautus is visokiu ten svediju ir kitokiu centru cirkuliarus. Kviesciau pasiskaityti atidziau bent L. Ryte skelbiamas apzvalgas o po to sugrizti prie musu pirmaeiviu ekonomistu Prunskienes , Antaviciaus ir kitu pasisakymu . Tuomet gal mums paaiskes kaip suzalota musus mastysena ir sudarkytos savokos.O tai jau tikras pavojus ir visuomenei ir valstybei.
  Ir pabaigai , pradziai gal reiktu iskelti toki retorini klausima. Ar mes istengtume surasti nors viena bet geriau du ar tris isamanancius ir galincius savarankiskai mastyti ir rasyti ukio klausimais specialistus. Gal tai per siursktu?
  Atsiprasau.
  Dekui Radzvilui uz pasisakyma.
  A.D.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2015-04-19 22:22

  "pradziai gal reiktu iskelti toki retorini klausima. Ar mes istengtume surasti nors viena bet geriau du ar tris isamanancius ir galincius savarankiskai mastyti ir rasyti ukio klausimais specialistus. Gal tai per siursktu?"

  - Atsirastų ir ne vienas, ir ne dešimt, ir netik galintys savarankiškai mastyti, bet ir deramai ūkininkauti. Bet tam būtina uždrausti transnacionalinėms interesų grupėms importuoti demokratiją , t.y., kištis į nacionalinių valstybių vidaus reikalus. Dar geriau, priversti jas legalizuotis ar net uždrausti tokių veiklą. Juk kas gaunas. Kai pasaulį apraizgęs koorporacijų tinklas, tai to tinklo lyderiai kontroliuoja piniginius srautus viršijančius valstybių nacionalinius biudžetus, o pasėkoje to - absoliučiai viską, tame tarpe ir taip vadinamas "nepriklausomas" masinio informavimo priemones. Ir jau savaime suprantama darosi, kodėl tokių rinkimų rezulte išrinkti prezidentai rūpinasi "saugumu", kuris nieko bendro negali turėti su šalies saugumu, kurios prezidentais tokie yra vadinami...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2015-04-20 13:08

  Labai gaila, bet intelektualai pasiklysta tarp trijų pušų.
  Atidžiau pažiūrėkite kas visą laiką ir kas dabar tebesiburia aplink "Respblikos" grupę. Didžioji tokių veikėjų dauguma nesivadovauja "ilgalaikiais strateginiais Tautos ir valstybės interesai".
  Tai, kad ponui Radžvilui ir dar keliems intelektualams suteikia tribūną, nepakeičia esmės - pasipriešinimas Tautos ir valstybės interesams.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item