Vatikanas ruošiasi galimam IS išpuoliui

Vatikano saugumo tarnybos vadovas pranešė, kad valstybė yra pasiruošusi galimam „Islamo valstybės“ (IS) išpuoliui prieš šalį ar popiežių...


Vatikano saugumo tarnybos vadovas pranešė, kad valstybė yra pasiruošusi galimam „Islamo valstybės“ (IS) išpuoliui prieš šalį ar popiežių Pranciškų, tačiau jokios konkrečios informacijos apie atakas neturi, skelbia „Reuters“.

„Grėsmė egzistuoja. Tai išsiaiškinome pokalbių su kolegomis metu iš Italijos ir kitų šalių. Šiuo metu mes nežinome apie jokius konkrečius planus užpulti Vatikaną ar Šventąjį Tėvą“,– tikino atstovas.

IS kovotojai grasino užpulti katalikams brangias vietas Romoje, tai sukėlė daug kalbų Italijos žiniasklaidoje. Praėjusį mėnesį pasirodžiusiame vaizdo įraše, kuriame galvos nukertamos 21 Egipto krikščioniui, vienas iš žudikų žadėjo užimti Romą, o jų sukurtame fotomontaže ant obelisko Šv. Petro aikštėje matyti plevėsuojanti IS vėliava.

Po IS išpuolių Kopenhagoje ir Paryžiuje, Italijos policijos pajėgas papildė ir gatvėse ėmė patruliuoti 4800 karių. Popiežius jau kelis kartus pasmerkė džihadistų veiklą ir prašė nutraukti „nepateisinamą žiaurumą“.


Susiję

Religija 2719752040746874714

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item