Čekijos prezidentas dalyvaus gegužės 9-osios iškilmėse Maskvoje

Čekijos prezidentas Milošas Zemenas pareiškė, jog didžiuojasi, kad gegužės 9-ąją vyks į Maskvą dalyvauti 70-ųjų Antrojo pasaulinio karo ...


Čekijos prezidentas Milošas Zemenas pareiškė, jog didžiuojasi, kad gegužės 9-ąją vyks į Maskvą dalyvauti 70-ųjų Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinių renginiuose. Jis greičiausiais bus vienintelis aukšto rango Europos Sąjungos atstovas, kartu su kolega Vladimiru Putinu dalyvausiantis minėjime, praneša agentūra „RIA Novosti“.

„Aš ten važiuoju ne kalbėtis tarptautinėmis temomis, o švęsti karo pabaigos, - pareiškė M. Zemanas šią savaitę susitikęs su Turnovo miesto gyventojais. - Aš važiuoju, kad pagerbčiau 150 000 sovietų piliečių, žuvusių išlaisvinant Čekiją ir Slovakiją. Aš didžiuojuosi, kad ten važiuoju“.

Atsakydamas į klausimą, ar nemano, kad ši kelionė prieštarauja Čekijos interesams, M. Zemanas sakė šia tema diskutavęs su vyriausybės vadovu ir užsienio reikalų ministru. Tačiau nė vienas jų nepasakęs, kad jis neturi vykti.

Kalbėdamas apie Ukrainos konfliktą, Čekijos prezidentas pareiškė esąs už ekonominių sankcijų Rusijai panaikinimą. „Rytų Ukrainoje galioja nors ir silpnos, bet paliaubos“, - teigė jis.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas praėjusią savaitę pranešė, kad 26 šalių lyderiai, įskaitant Indijos, Pietų Afrikos, Mongolijos, Vietnamo, Kubos ir Šiaurės Korėjos, patvirtino savo dalyvavimą gegužės 9-osios šventėje.


Susiję

Pasaulis 318769842753526199

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item