Bus diegiama išmanioji mokesčių administravimo sistema

Šiandien pasitarime Ministrų kabinetas pavedė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) kurti ir diegti išmaniąją mokesčių administravimo s...


Šiandien pasitarime Ministrų kabinetas pavedė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) kurti ir diegti išmaniąją mokesčių administravimo sistemą i.MAS, kuri esą turėtų užtikrinti konkurencines sąlygas sąžiningam verslui bei mažinti šešėlinę ekonomiką. Teigiama, kad įdiegus sistemą pagerės mokesčių administravimo kokybė ir jų surinkimo efektyvumas. i.MAS pradedama kurti nuo PVM administravimą gerinančių priemonių, o visas sistemos įgyvendinimas vyks trimis etapais.

„Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos diegimas yra vienas prioritetinių šios Vyriausybės darbų, padėsiantis sumažinti šešėlinės ekonomikos mastą Lietuvoje. Planuojame, kad pirmojo etapo diegimo darbai turi būti baigti kitąmet“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pirmiausia VMI pradės kurti ir diegti i.SAF (Sąskaitų faktūrų posistemis) ir i.VAZ (Važtaraščių posistemis) posistemius, kurie bus diegiami perimant ir Estijos mokesčių administratoriaus praktiką, siekiant sumažinti ūkinių operacijų neapskaitymo mastą bei sumažinant fiktyvių operacijų skaičių. Manoma, kad tai turėtų sumažinti pridėtinės vertės mokesčio nemokėjimą.


Susiję

Ekonomika 3000156748625385264

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item