Kaliningrade - perspėjimas prezidentei, kad „neliestų“ Žaliojo tilto skulptūrų

Nežinomi asmenys Karaliaučiuje (Rusija) prie paminklo Lietuvos poetui ir filosofui Liudvikui Rėzai padėjo plakatą, įspėjantį „neliesti s...


Nežinomi asmenys Karaliaučiuje (Rusija) prie paminklo Lietuvos poetui ir filosofui Liudvikui Rėzai padėjo plakatą, įspėjantį „neliesti skulptūrų ant Žaliojo tilto“, šią savaitę pranešė vietos naujienų portalas kaliningrad.ru.

„Dalia, būk atsargi - neliesk skulptūrų ant Žaliojo tilto!“, - rašoma ant plakato, kurį nuotraukoje prie paminklo užfiksavo portalo lankytojas Aleksandras.

Paminklas L.Rėzai Karaliaučiuje bei atnaujintas skveras buvo penkių didžiųjų Lietuvos miestų dovana Karaliaučiui, skirta 2005 metais minėtai 750 metų sukakčiai.

Ateinančios savaitės antradienį Vilniuje veikianti Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba spręs, ar Žaliojo tilto skulptūras išbraukti iš Kultūros vertybių registro. Tai leistų miesto savivaldybei skulptūras nuo tilto nuimti.

Istorinė teritorija dabartinėje Kaliningrado srityje gavo Mažosios Lietuvos vardą, nes joje praėjusio tūkstantmečio pradžioje gyveno lietuviškai kalbėjusios baltų gentys, o iki 18 amžiaus lietuviai sudarė gyventojų daugumą.

Karaliaučiuje taip pat yra Kristijono Donelaičio muziejus. Jį 2010 metais norėta perduoti stačiatikių bažnyčiai, tačiau po Lietuvos politikų kreipimosi į Rusijos Dūmą, šios idėjos atsisakyta.

Ve.lt

Susiję

Politika 5782702056660881941

Rašyti komentarą

  1. SPeed_FANat1c2015-02-10 22:02

    Kas ten aiskins ka lietuva turi daryt savo teritorijoj. Tegu statos kaliningrade tas savo sovietine skulpturas jei nori. O taip tai i metalo lauza priduot reik jas jei is metalo, ar is ko jos nzn.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item