Didžioji Britanija neketina tiekti ginklų Ukrainai

Didžioji Britanija neplanuoja tiekti ginklų į Ukrainą, bet gali persvarstyti šį sprendimą regione staigiai pablogėjus situacijai. Tokią...Didžioji Britanija neplanuoja tiekti ginklų į Ukrainą, bet gali persvarstyti šį sprendimą regione staigiai pablogėjus situacijai. Tokią nuomonę duodamas interviu „Sky News“ sekmadienį pateikė šalies užsienio reikalų ministras Filipas Hamondas (Philip Hammond).

„Manome, kad šiuo metu ginklų siuntimas į Ukrainą nėra geriausias būdas išspręsti šią situaciją, - sakė užsienio reikalų ministras. - Šiuo metu Londonas susitelkęs į sprendimą diplomatinėmis pastangomis ir toliau tai darys ateityje.“

Savo ruožtu, jeigu situacija pasikeis, nurodo F. Hamondas, Didžioji Britanija yra pasirengusi „iš naujo derėtis“ dėl galimo ginklų tiekimo Ukrainos kariuomenei. „Mes nuolat analizuojame mus pasiekiančią informaciją, pasiliekame teisę bet kaip keisti savo reakciją į situaciją“, - pridūrė jis.

Diplomatas pripažino netikintis, kad šalyje krizė gali būti išspręsta karinėmis priemonėmis. Ginkluoto konflikto Ukrainos pietryčiuose tęsinys yra „nekonstruktyvus", sakė jis. „Mums reikia rasti politinį sprendimą dabartinei situacijai“, - pareiškė ministras.

Pasak jo, lemiamu Maskvos kontrolės veiksniu „ir toliau išlieka sankcijos“. „Didžioji Britanija ir toliau vaidins pagrindinį vaidmenį šioje srityje, - pažadėjo F. Hamondas. - Anksčiau ar vėliau, spaudžiama ekonominių veiksnių, Rusijos Federacija turės keisti savo politiką.“

Respublika.lt

Susiję

Pasaulis 6297113387445233749

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item