Britanija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, leidžiančia genetiškai modifikuotus embrionus iš trijų žmonių DNR

Vakar (vasario 3 d.) Didžiosios Britanijos parlamentas sutiko leisti mokslininkams kurti „trijų tėvų“ genetiškai modifikuotus embrionus,...


Vakar (vasario 3 d.) Didžiosios Britanijos parlamentas sutiko leisti mokslininkams kurti „trijų tėvų“ genetiškai modifikuotus embrionus, dar kartais vadinamus „sukonstruotais kūdikiais“. Britanija tapo pirmąja pasaulyje tai leisiančia šalimi.

Tokie iš genetiškai modifikuoto embriono gimę kūdikiai turėtų DNR iš mamos, tėčio ir dar vienos moters donorės. Britanijos parlamente už šį siūlymą balsavo 382 parlamentarai, ir tik 128 jam nepritarė.

Parlamentarė konservatorė Fiona Bruce teigė, jog šis sprendimas ves prie „konstruojamų kūdikių“.

„Kur tai nuves? Atsakymas turėtų būti „sustokime čia“. Atsakymas turėtų būti „nubrėžkime savo šalyje raudoną liniją, kaip ir kiekvienoje kitoje pasaulio valstybėje, kurios neperžengsim“, sakė ji debatų metu.

Dr. Peteris Saundersas, šiam sprendimui oponavęs daktaras iš Britanijos, teigia, jog parlamentarai paprasčiausiai bijojo pasirodyti nepažangiais, jei būtų balsavę kitaip.

„Praeitą savaitę 40 mokslininkų iš 14 šalių spaudė parlamentarus, kad jie patvirtintų šiuos siūlymus. Toks mokslininkų spaudimas privertė parlamentarus bijoti, jog jie bus palaikyti neišmanėliais. Bet klausimas nei iš tolo nėra toks paprastas, kaip atrodo. Šis sprendimas yra pavojingas. Nei viena kita šalis nėra legalizavusi šios technikos ir niekas negali nuspėti, kokios to pasekmės bus ateities vaikams.“

„Ši technika yra visiškai eksperimentinė, neįrodyta ir laikoma labai pavojinga (turėkite omenyje, kad eksperimente dalyvaus vaikų gyvybės), neefektyvi, brangi, mokesčių mokėtojų pinigų išmetimas, nereikalinga (potencialiai ji galėtų padėti tik 10-20 šeimų per metus) ir reikalaujanti labai daug embrionų tam, kad pavyktų“, teigė daktaras.

Viešoji britų nuomonė taip pat prieštarauja šiam sprendimui. Planams nepritarė 62% britų, tai matyti iš Sveikatos departamento atliktos apklausos. Kita, kompanijos ComRes 2014 metų rugpjūtį atlikta apklausa, rodė, kad šiems planams pritaria viso labo 18% britų.

Puslapio LifeNews.com apžvalgininkė Rebecca Taylor, dirbanti mokslo lauke, papasakojo daugiau apie galinčias kilti problemas.

„Nors ši galimybė padėti moteriai, turinčiai genetiškai paveldimą ligą, ir skamba kaip gražus dalykas, yra pamirštama, kokios etinės to pasekmės gali kilti.“

Ji paaiškino, kad tokia technika turi daugiau bendro su klonavimu nei su apvaisinimu mėgintuvėlyje.

„Čia, kaip ir klonavime, donoro kiaušinėlio branduolys yra pašalinamas ir pakeičiamas kitu. Klonavime kiaušinėlį priverčiama „galvoti“, jog jis buvo apvaisintas. O čia kiaušinėlis iš tikrųjų yra apvaisinamas.“

„Žinome, kad gyvūnų klonavimas turėjo rimtų problemų. Bandymai klonuoti gyvūnus Naujojoje Zelandijoje buvo sustabdyti, nes labai didelis klonuotų gyvūnų ir jų gimdyvių skaičius turėjo būti tiesiog nužudytas.“

Siūlymai legalizuoti šią techniką 2014 metais buvo girdimi ir JAV.




Susiję

Pažangos ideologija 2518304147864840428
item