Sprendimai dėl grėsmę keliančių užsieniečių bus priimami greičiau

Vyriausybė posėdyje pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pateiktam nutarimo projektui, kuriuo keičiama sprendimų dėl draudimo užsie...


Vyriausybė posėdyje pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pateiktam nutarimo projektui, kuriuo keičiama sprendimų dėl draudimo užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką priėmimo tvarka.

Tvarkos pakeitimams pritarta siekiant, kad valstybės ir jos žmonių saugumui svarbūs sprendimai būtų priimami kuo operatyviai – jei turima pagrįstų ir motyvuotų duomenų, kad užsienietis gali kelti grėsmę, svarbu kuo skubiau užkirsti kelią jo atvykimui į Lietuvos teritoriją

Kompetentingoms institucijoms pateikus informaciją apie tai, jog užsienietis gali kelti grėsmę valstybės saugumui, sprendimą uždrausti ar neuždrausti jam atvykti į Lietuvos Respubliką Migracijos departamentas prie VRM turės priimti greičiau – ne per 5 darbo dienas, kaip buvo nustatyta iki šiol, o ne vėliau kaip kitą darbo dieną.

Jei į Migracijos departamentą prie VRM dėl draudimo užsieniečiui atvykti kreipiamasi kitais pagrindais, nesusijusiais su grėsme valstybės saugumui ar viešajai tvarkai, atitinkamas sprendimas turi būti priimtas per  5 darbo dienas. 

Vyriausybės nutarimu pakeitus užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinio sąrašo sudarymo ir tvarkymo taisykles jų nuostatos taip pat suderintos su Europos Sąjungos teisės aktais, nustatyta duomenų iš šio sąrašo teikimo Centrinei antrosios kartos Šengeno informacinei sistemai tvarka.

Šaltinis: www.bernardinai.lt

Susiję

Politika 2185701386785061232

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item