Šveicarijoje – referendumas dėl imigracijos kvotų

Šveicarai balsuoja referendume, reikalaudami griežtai apriboti imigraciją. Tai jau antrasis referendumas šiemet dėl imigracijos šio...Šveicarai balsuoja referendume, reikalaudami griežtai apriboti imigraciją.

Tai jau antrasis referendumas šiemet dėl imigracijos šioje ne Europos Sąjungos šalyje.

2014 m. vasarį balsuotojams per plauką pavyko paremti imigracijos kvotų įvedimą ir atsisakyti laisvo judėjimo susitarimo su Briuseliu.

Naujasis siūlymas, vadianamasis „Ecopop”, siekia dar daugiau – apriboti imigraciją iki 0,2 procento visos  populiacijos.

Šveicarijoje yra 8,2 miljonų gyventojų, tačiau tai vis dar vienu milijonu daugiau nei prieš 20 metų.

Kadangi Šveicarijoje nedarbas yra mažas, o gyvenimo standartai aukšti, daugelis šveicarų baiminasi dėl imigrantų antplūdžio ir žalos aplinkai.

Referendumo oponentai, tarp kurių dauguma – politinės partijos, teigia, kad sėkmingas referendumas pakenks Šveicarijos ekonomikai, nes 25 proc. darbo jėgos šalyje sudaro užsieneičiai, o verslo lyderiai nori ir toliau turėti galimybę samdyti profesionalius darbuotojus iš visos Europos.

Tačiau dauguma aplinkosaugos grupių tam prieštarauja, sakydamos, kad, jei Šveicarija iš tiesų nori išsaugoti savo gamtą, ji turi pradėti gyventi kitaip, sukurdama savitą gyvenimo būdą.

Parengta pagal BBC

Šaltinis: www.bernardinai.lt

Susiję

Pasaulis 3258428996066817300

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item