Prasideda pedagogų streikų maratonas

Ketvirtadienį Lietuvos ugdymo įstaigose vyks įspėjamieji dviejų valandų streikai. Pedagogų įsitikinimu, švietimo ir mokslo ministras Dain...

Ketvirtadienį Lietuvos ugdymo įstaigose vyks įspėjamieji dviejų valandų streikai. Pedagogų įsitikinimu, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis neslepia, kad švietimas jam visiškai nerūpi: atostogauti jis išėjo per patį pedagogų protestų įkarštį bei Seime svarstant kitų metų valstybės biudžetą. Tačiau streiko dieną, jau grįžęs iš atostogų, jis visgi sutiko susitikti su streikus rengiančių profesinių sąjungų atstovais.

Iš ministro streikuojantys pedagogai tikisi išgirsti, ar prasidės realios derybos dėl to, kad finansavimas kitais metais švietimui būtų didinamas tiek, kad mokiniams ugdymosi sąlygos būtų grąžintos į 2009 m. lygį; kad ikimokyklinių įstaigų pedagogai pagal atlyginimus būtų prilyginti bendrojo ugdymo mokytojams; kad būtų mažinama vaikų darželių grupėse ir mokyklų klasėse.

Jeigu Švietimo ir mokslo ministerija ir toliau ignoruos profesinių sąjungų reikalavimus, įvyks terminuoti, o jei reiks – ir neterminuoti streikai. Taip pat rengiamasi ir akcijoms gatvėse prie valdžios įstaigų.

„Mus palaiko pažangių ugdymo įstaigų vadovai, tėvai, kurie supranta, kad ne tankai ir ginklai šalies saugumas, o sąmoninga, pilietiška ir kūrybinga visuomenė. Ar tokią turėsime, labai daug priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, todėl tą suvokdami ir ryžomės kovoti už šalį, kurioje norime gyventi patys ir matyti augančius savo vaikus ir anūkus“, - sako Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.

Kartu su LŠDPS streikus ir akcijas rengia Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ (pirmininkas Kęstutis Juknis), Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (Aldona Kindurienė) ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ (Ramutė Minkevičienė).

Šaltinis: www.bernardinai.lt

Susiję

Aktualijos 1257716124315160576

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2014-11-12 16:09

    Pritariu pedagogų streikams, manau, kad juos galėtų paremti ir Lietuvos mokslininkai,
    kurie tapo visiškais skurdžiais mūsų valstybėje, kurioje mokslas ir švietimas yra sistemingai naikinami.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item