Lietuva ir kitos ES valstybės neparėmė istorija manipuliuojančios Rusijos rezoliucijos Jungtinėse Tautose

Lapkričio 21 d. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete balsavimu priimta Rusijos Federacijos teikta rezoliucija dėl...Lapkričio 21 d. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete balsavimu priimta Rusijos Federacijos teikta rezoliucija dėl kovos su nacizmo šlovinimu ir kitomis šiuolaikinėmis rasizmo formomis. Už rezoliucijos projektą balsavo 115 valstybių, prieš – 3, 55 valstybės susilaikė. Lietuva, kaip ir visos Europos Sąjungos valstybės narės, balsuodama susilaikė ir po balsavimo pateikė labai stiprų pozicijos paaiškinimą.

Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių vieningos laikysenos ir pastangų dėka bendrame ES valstybių narių pozicijos paaiškinime išreiškiamas nepritarimas, kad Rusija šioje rezoliucijoje toliau kelia klausimus, nesusijusius su kova prieš rasizmą, pabrėžiamas rezoliucijos autoriaus siekis pasisavinti istorijos interpretavimą, kaip tai patvirtina Rusijos bandymai pateisinti Ribentropo-Molotovo paktą.

ES pareiškime taip pat pabrėžiama, kad neteisėti Rusijos veiksmai ir tarptautinės teisės pažeidimai Ukrainoje, prisidengiant kova su nacizmu, yra nepriimtini, taip pat paneigiamas Europos „išlaisvinimo“ po Antrojo pasaulinio karo mitas. ES dar kartą patvirtino savo susirūpinimą dėl esminių šios rezoliucijos klausimų ir pabrėžė, kad yra pasirengusi dėl jų toliau konstruktyviai diskutuoti.

Rusijos Federacija rezoliuciją dėl kovos su nacizmo šlovinimu ir kitomis šiuolaikinėmis rasizmo formomis JT Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete teikia kasmet nuo 2006 m. ES valstybės narės balsuodamos dėl šios rezoliucijos tradiciškai susilaiko. JT Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete svarstomi žmogaus teisių, humanitariniai, socialiniai ir kultūros klausimai.


Susiję

Aktualijos 1163151788117346874

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2014-11-23 09:36

  Dar vienas įrodymas to, kad visi bezdalai apie "Rusijos izoliaciją" tėra pigi Vakarų propaganda. Realybė yra ta, kad Vakarai yra mažuma, vis dar parazituojanti (didžiausias parazitas yra JAV) ant žmonijos kūno. Bet šitas vėžys, apkrėtęs žmoniją komunizmu, nacizmu, neoliberalizmu anksčiau ar vėliau bus pašalintas iš žmonijos kūno. Deja, šios chirurginės operacijos metu Lietuva gali skaudžiai nukentėti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Bene rasieja nuo to vėžio turi gelbėt? Tik kad kacapstane - "all in one": ir komunizmas, ir neoliberalizmas, ir nacizmas. ;)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2014-11-23 15:17

  ES valstybės susilaikė, bent tiek, dar ne visai moraliai degradavo, nesipriešina fašistinio Kaganato kūrimui
  Ukrainoje, remia visą šitą Chabat Liubavič suorganizuotą nacistinį šabašą, bet viešai remti fašizmo dar nesiryžta.
  P.S. Rekomenduoju žingeidiems puikius apžvalginius straipsnius, padedančius geriau susivokti situacijoje:mayoripatiev.ru/1400319172 ir kt.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2014-11-25 08:14

  Skelbiami JTO balsavimo rezultai ,manyciau, gera ir svarbi naujiena nes parodo nuomoniu ir poziciju pasaulio politikoje pasiskirstyma tame tarpe ir Ukrainoje vykstanciu ivykiu atzvilgiu. Tenka tik nustebti del to kad skelbiamo straipsnio autorius nesiryzo isvardinti balsavusiu pries rezoliucija valstybiu- JAV, Kanados ir Ukrainos.Keistoka vienminciu sajunga atsidurusi tokioje stulbinancioje mazumoje.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item