Gruzijos opozicija šaukiasi pasaulio pagalbos

Gruzijos opozicija surengė daugiatūkstantinį protestą prieš vyriausybės nuolaidžiavimą Rusijai, ir prieš jos tylėjimą, kai Rusija imasi ži...


Gruzijos opozicija surengė daugiatūkstantinį protestą prieš vyriausybės nuolaidžiavimą Rusijai, ir prieš jos tylėjimą, kai Rusija imasi žingsnių prisijungti Abchaziją. Maskva neseniai pasiūlė Abchazijai ir Pietų Osetijai pasirašyti integracijos sutartis, kurios iš esmės reikštų separatistinių teritorijų aneksiją. Gruzijos valdžia vakar dėl to pareiškė protestą ir paragino Vakarus taip pat netylėti.


Gruzijos opozicija šaukiasi pasaulio pagalbos stabdyti Rusiją, nes esą vyriausybė nesiima deramų žingsnių ją stabdyti.

Apie trisdešimt tūkstančių žmonių išėjo į Tbilisio gatves, paraginti opozicinio judėjimo, kuriam iš užsienio vadovauja buvęs prezidentas Michailas Saakašvilis. Opozicija sako norinti valdžiai parodyti, kad griežčiau priešintųsi Maskvos kėslams. Rusija prieš šešerius metus per karą užgrobė Pietų Osetiją ir Abchaziją, ir šios pasiskelbė nepriklausomybę. Tačiau dabar Kremlius pasiūlė joms sutartis dėl aljanso ir integracijos, numatančias net bendrą kariuomenę – iš esmės tai reikštų, kad Rusija praryja Gruzijos žemes.

„Rusija ketina galutinai aneksuoti Abchaziją ir Pietų Osetiją, pasirašydama vadinamąjį integracijos susitarimą. O pasaulis tyli, nes tyli pati Gruzija, tyli Gruzijos vyriausybė. Turime pakelti balsą ir pasakyti, kad šiandien, kartu su Ukraina, Rusija taip pat aneksuoja Abchaziją ir Pietų Osetiją. O mūsų tarptautiniai partneriai, visas pasaulis turi apginti tarptautinę teisę čia, Gruzijoje, ne vien Ukrainoje“, – sako Gruzijos parlamento narys Davidas Bakradzė.

Prieš dvejus metus į valdžią atėjusi milijardieriaus Bidzinos Ivanišvilio partija atsikratė daugelio aukštų pareigūnų, pasisakančių už integraciją į Vakarus. Neseniai vyriausybę vėl supurtė kelių ministrų atsistatydinimai. Tiesa, ji neigia švelninanti politiką Maskvos atžvilgiu ir vakar pati pranešė suprantanti naujų Rusijos žingsnių grėsmę bei paragino Vakarus jiems priešintis. Opozicijai to negana.

„Mums reikia vyriausybės, kuri rūpinasi šalies problemomis, o ne politiniu kerštu“, – įsitikinęs vienas iš opozicijos lyderių Giga Bokeria.

Iš tiesų, Vakarų susirūpinimą sukėlė opozicijos persekiojimo kampanija. Daug buvusių ministrų suimta, o pačiam buvusiam prezidentui iškeltos baudžiamosios bylos dėl piktnaudžiavimo valdžia. Jis daugiausiai laiko praleidžia Niujorke, o į mitingo dalyvius kreipėsi iš Kijevo. M. Saakašvilis kaltinimus vadina politiškai motyvuotais ir atsisako grįžti į Gruziją, kur prokurorai siekia jį apklausti.

Susiję

Pasaulis 5969730990312363874

Rašyti komentarą

item