Seimas atidėjo svarstymą dėl privalomo lytinio švietimo įteisinimo

Antradienio vakariniame Seimo posėdyje po pateikimo turėjo būti svarstomas socialdemokratės Marijos Aušrinės Pavilionienės užregistruot...Antradienio vakariniame Seimo posėdyje po pateikimo turėjo būti svarstomas socialdemokratės Marijos Aušrinės Pavilionienės užregistruotas Švietimo įstatymo pataisų projektas. Juo siūloma Lietuvos mokyklose įtvirtinti privalomą lytinį švietimą, kurio programa turėtų būti sudaroma pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) patvirtintus oficialius standartus. Visgi opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus siūlymu klausimas po balsavimo buvo išimtas iš darbotvarkės.

Už klausimo išėmimą iš darbotvarkės balsavo 67, prieš  - 14, susilaikė – 19 Seimo narių. Vieningai už įstatymo projekto svarstymo atidėjimą balsavo visos partijos, išskyrus socialdemokratus ir Liberalų sąjūdį, kurių visi atstovai balsavo „prieš“ arba susilaikė. Taip pat susilaikė du Darbo partijos frakcijos nariai. Individualūs balsavimo rezultatai pateikti Seimo interneto svetainėje.

Nors remiantis visuomenės nuomonės apklausomis, Lietuvoje absoliuti dauguma piliečių pritaria lytinio švietimo dėstymui šalies mokyklose, lieka atviras klausimas dėl tokio ugdymo turinio. Projekte kaip orientyras pateikiami PSO standartai jau buvo plačiai nuskambėję Lietuvoje ir Europoje, kai 2013 m. Europos Parlamentas svarstė portugalės E. Estrelos pateiktą rezoliuciją. Joje taip pat siūlyta ES mastu įtvirtinti lytinį ugdymą pagal minėtuosius PSO standartus. 

Jie numato, kad vaikai iki 4 metų turi būti mokomi apie „malonumą bei pasitenkinimą, pasiekiamą liečiant savo kūną”, „ankstyvosios vaikystės masturbaciją”, „teisę tyrinėti skirtingas lytines tapatybes” ir t.t.. 4-6 metų vaikai turėtų būti mokomi apie „tos pačios lyties santykius“, „priimti įvairovę“, o 6-9 metų susipažinti su bręstant vykstančiais pokyčiais, seksu ne vien kaip vaikų, bet ir malonumo šaltiniu bei reiškiniu medijose, kontracepcija ir šeimos planavimu, skirtingais būdais pastoti ir t.t. Galiausiai 9-12 m. vaikai turėtų išmanyti kontracepcijos rūšis ir jos naudojimą, nesaugaus sekso rizikas, taip pat suvokti ir priimti kaip normą seksualinių orientacijų ir tapatybių įvairovę.

Tokios nuostatos, konkrečiai mokymas apie seksualinių orientacijų ir šeimos formų įvairovę ir jų normalumą, galimybę rinktis lytinę tapatybę yra nesuderinamas su šiuo metu galiojančiu Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo 4 straipsnio 2 dalies 16 punktu, kuris teigia, kad „neigiamą poveikį nepilnamečiams darančia laikoma tokia informacija, kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“. M.A.Pavilionienė yra užregistravusi ir šį įstatymo punktą panaikinti siūlantį projektą, tačiau dėl jo Seimas dar nėra balsavęs.

Susiję

Aktualijos 5959352916081247824

Rašyti komentarą

 1. Gerai kad dar dauguma blaiviai mastanciu

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2014-10-09 19:51

  "Nors remiantis visuomenės nuomonės apklausomis, Lietuvoje absoliuti dauguma piliečių pritaria lytinio švietimo dėstymui šalies mokyklose..."

  Pasidomėkite, apie ką ten trečiokėliai mokomi! Apie "seksualumo praktikas", kontracepciją ir pan.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2014-10-10 10:13

  Su šita lerva problema - gražiai pavadinti tokį tipažą nėra žodžių, o plūstis nesinori. Nors kai pagalvoji, variantas yra. Pabandysiu paaiškinti, pusiau rimtai, tskant:
  - Be jokios abejonės Aušrinė Marija turi kai kuriuos moteriškus požymius, pavyzdžiui, vardą ir pavardę. Moteriškumas paprastai siejasi su grožiu, motinyste ir pasiaukojančia meile vaikams. Net jei savų vaikų neturi, jokia moteris neleis atiminėti iš šeimos vaikus ir daryti iš to biznį. Moteris – taip, bet mes žinome ir kitą panašų į moterį personažą, kuriam labai rūpi vaikai, kaip ir Aušrinei Marijai. Tai RAGANA. Jos tokia profesija – nusivilioti per toli nuo tėvų nuklydusius ar tėvų netekusius vaikus ir juos panaudoti su nauda sau – maistui, sunkiems darbams dirbti, o gal ir dar kitaip, žodžiu, vaikų biznis. Kas galėtų paneigti, kad ragana gali išmainyti vieną liesą vaiką į tris riebius paršelius su personažu, kurio vardas vilkas, arba parduoti slibinui už jo saugomų lobių dalį? Senovėje raganos profesija buvo susijusi su pavojais. Tai prasidėjo nuo pirmųjų raganų degintojų – Jonuko ir Gretutės ir tęsėsi Europoje šimtus metų. Dabar mes raganų medžioklę smerkiam ir sakom, kad Europa tuo pagarsėjo ne iš gerosios pusės. Bet pagalvokim logiškai – jei daugiausia raganų sudeginta Europoje, tai gal jų ten daugiausia ir buvo? Buvo...o gal dar YRA? Štai Europos valdžia siūlo uždrausti brolių Grimų pasakas. Ar nebus tai giminės kerštas už pirmąją sudegintą raganą? Pažvelkit į Editą Estrelą, kuriai taip pat labai rūpi vaikai: šiuolaikinis grimas daro stebuklus, atjaunina pora šimtų metų, o šiaip tai ir nenustebtume, pamatę ją skraidančią atviram karste, Europa juk...Pavartykit senas pasakų knygas ir tikrai iš būdingos šypsenos atpažinsit Ketrin Ešton. Skyriuje apie vampyrus ir vilkolakius tikrai šmėkštels Hermano van Rumpėjaus bruožai. Jis patingėjo net plastinę operaciją pasidaryti, ausys tai smailios...Ech, daug ką pražiopsojo raganų degintojai! O pas mus Lietuvoj, jūs manot, Aušrinė Marija viena? – Baikit! Onutė, Rimantė, Edita, daaaug tokių, visos vaikučiais rūpinasi, kad riebūs būtų, klientams patiktų. Anketos jų tvarkoj - gimė Lietuvoj, mokykla, universitetas, seimas, o daugiau jums, mirtingiesiems, ir nereikia žinot – juodas katinas namie, piesta „Mersedeso“ bagažinėj, namelis iš meduolių – Nicoj. Ir papūskit jūs joms į...na, po sijonu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2014-10-12 13:41

   :like:

   Panaikinti
  2. Aš niekaip nesuvokiu jų tokio elgesio motyvų... Dėl ko jos š i t a i p elgiasi? Juk žmogaus išvaizdą lyg ir tebeturi?..

   Panaikinti
 4. Kaip nuodugniai atgimsta Romos imperija. Net nauja vergove atsiranda - atimineti is tevu vaikus it tvirkinti juos mokyklose, ir pan.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item