Paruošiamosios klasės taps privalomos

Švietimo ir mokslo ministerija ketina įvesti privalomą priešmokyklinį ugdymą - visi vaikai privalės lankyti paruošiamąsias klases metai...Švietimo ir mokslo ministerija ketina įvesti privalomą priešmokyklinį ugdymą - visi vaikai privalės lankyti paruošiamąsias klases metai prieš mokyklą.

„Šitas mokymosi startas yra labai svarbus. Visi moksliniai tyrimai rodo, kad priešmokyklinį ugdymą “išgyvenusieji" mokinukai mokosi geriau negu tie, kurie ten nebuvo ir tam yra suplanuota pataisos, kad lankyti priešmokyklinį ugdymą turėtų visi privalomai. Tam yra suplanuoti dalis pinigų mūsų biudžete, dalis bus kurį laiką dengiama iš Europos struktūrinių fondų lėšų", - teigia švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Anot jo, šiuo metu yra paruoštas Vyriausybės nutarimas bei įstatymo pataisos, jos bus teikiamos tvirtinti tam, kad nuo kitų metų turėtume privalomą priešmokyklinį ugdymą.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu paruošiamąsias klases metai iki mokyklos lanko per 90 proc. mokinių.
„Tą 10 iškrapštyti nebus labai lengva“, - sako D. Pavalkis.

Ministro teigimu, absoliučiai šimtaprocentinio priešmokyklinio ugdymo užtikrinti ministerija negali, kadangi ir dabar Lietuvoje skirtingais duomenis yra 1-2,5 tūkst. vaikų, kurie neina į mokyklą. Tiesa, dalis jų yra emigravę ir švietimo įstaigas lanko užsienyje.

Pasak D. Pavalkio, ypatingai svarbu, kad priešmokykliniu ugdymu pasinaudotų socialinės atskirties ir rizikos grupių moksleiviai.

Šaltinis: www.alfa.lt

Susiję

Aktualijos 4740825822378337527

Rašyti komentarą

  1. Na taip, smegenis veiksmingiau išplausi mažesniam.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Anonimiškas2014-08-27 21:01

    Tai reiškia, kad švietimas turi ,,lyšnų" pinigų? Tai gal geriau grąžinti pirmiau mokytojams ..nukarpytas" algas? O jau tada galvoti apie priešmokyklinį ugdymą? Ar tokiu būdu mėginama ,,užkaišyti" ištuštėjusius (ir toliau sėkmingai tuštėjančius) mokyklų suolus?

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

KVIEČIAME ĮSIGYTI

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

Naujienų prenumerata

item